15 czerwca 2016 09:21

Ankieta Tatrzańskiego Parku Narodowego – “Wasz głos jest dla nas bardzo ważny”

Powstaje strategia udostępniania Tatrzańskiego Parku Narodowego. Władze Parku opracowały ankietę, która ma pomóc w jej opracowaniu.

TPN Tatrzański Park Narodowy LOGO

TPN pracuje nad strategią udostępniania Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ma powstać plan ochrony TPN, w tym procesie jest też Polski związek Alpinizmu (patrz Projekt planu ochrony TPN zaostrzony. PZA w Ministerstwie Środowiska).

TPN deklaruje: “Wasz głos jest dla nas bardzo ważny”. Wyniki ankiety mają posłużyć do opracowania materiałów na warsztaty z przedstawicielami różnych grup interesariuszy (czyli także wspinaczy), które odbędą się pod koniec czerwca (ankietę można wypełniać do 20 czerwca).

Dyrektor TPN Szymon Ziobrowski napisał:

Chronimy i pomagamy zrozumieć przyrodę i kulturę Tatr, umożliwiając doświadczanie ich przez obecne i przyszłe pokolenia – tak brzmi misja Tatrzańskiego Parku Narodowego, którą konsekwentnie realizujemy. Mamy świadomość, że wiele obszarów naszego działania wymaga ciągłej poprawy. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że dobre pomysły mogą spływać zewsząd.

Ta ankieta ma na celu nazwanie problemów, które będą stanowiły punkt wyjścia do dalszych prac nad poprawą organizacji ruchu turystycznego w Parku. Rozpoczyna ona otwarty proces, podczas którego przedstawiciele różnych środowisk wspólnie z pracownikami Parku wypracują projekty, nad którymi TPN powinien pracować, by zachować przyrodę w stanie niezmienionym, a jednocześnie spełniać swoją rolę edukacyjną i turystyczną.

Wypełniając ankietę, zwróćcie uwagę na to, co Wam, jako osobom odwiedzającym Park lub organizatorom ruchu turystycznego, przeszkadza dzisiaj, ale też pomyślcie odważnie o przyszłości. Ważne, żebyśmy wspólnie zadbali o Tatry – nasze dobro narodowe.

Ankietę znajdziecie pod adresem: ankietka.pl.

Mysza

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum