16 czerwca 2016 10:38

adidas Terrex Skychaser w terenie

Kolejny produkt z wiosenno-letniej kolekcji Terrex, który mieliśmy okazję sprawdzić w terenie to Skychaser – lekki, przewiewny but terenowy z twardą podeszwą. Za tą krótką i ogólną charakterystyką kryje się wiele jakościowych i technicznych szczegółów.

adidas Terrex Skychaser (fot. Adam Kopta)

adidas Terrex Skychaser (fot. Adam Kopta)

Do biegania po suchym, wymagającym terenie

Terrex Skychaser świetnie nadają się przede wszystkim do letniego biegania po suchym i trudnym terenie. Przewiewna, porządnie wykonana siatka, z której zbudowana jest cholewka buta, zapewnia bardzo dobry komfort w upale. Materiał cholewki jest bardzo wytrzymały i w zestawieniu ze świetnym, szybkim / sprawnym sznurowaniem, polegającym jedynie na zaciągnięciu linki w suwaku, bardzo dobrze trzyma buta na stopie.

adidas Terrex Skychaser (fot. Adam Kopta)

adidas Terrex Skychaser (fot. Adam Kopta)

Kontrolowany luz

But, pomimo wąskiej konstrukcji, zachowuje luz w palcach. Co prawda pięta jest dość luźna, ale but stabilnie trzyma się na nodze dzięki dobremu zaciśnięciu na śródstopiu. To powoduje, że pięta mimo luzu nie przesuwa się podczas biegu pod górę. Cechy te współdziałają ze sobą bez zarzutu w momencie, kiedy but jest dobrze zasznurowany, natomiast rozwiązany staje się zupełnie luźny i słabo trzyma się na stopie.

Dobre zawiązanie całkowicie stabilizuje buta, ale jest i druga strona medalu. W czasie biegu zaczynamy odczuwać lekki ucisk na śródstopiu, tym większy im mocniej zaciśniemy wiązanie. Na szczęście dyskomfort zmniejsza zastosowana w górnej części języka wyprofilowana pianka (EVA), która równomiernie rozkłada ucisk wynikający z mocnego zaciśnięcia linki. Przy tym dzięki systemowi szybkiego sznurowania możemy łatwo regulować zaciśnięcie, wystarczy zatrzymać się na kilka sekund.

adidas Terrex Skychaser (fot. wspinanie.pl)

adidas Terrex Skychaser (fot. wspinanie.pl)

Lekki, ale wytrzymały

Pomimo przewiewnej cholewki (model nie posiada membrany) Skychaser jest butem wytrzymałym. Cholewka oblana została nieprzemakalnym tworzywem wychodzącym 1,5 cm ponad podeszwę, co powoduje, że przechodząc przez kałużę ok. 3cm głębokości nie zamoczymy stopy.

Jakość wykonania jest naprawdę solidna. Pomimo użytkowania w trudnych warunkach – biegałem najczęściej po nierównym, kamienistym terenie, nierzadko trawersując zbocza – buty nie wykazują żadnych objawów rozklejania, pęknięć ani zniekształceń konstrukcyjnych.

Masywna podeszwa, dobrze stabilizująca podeszwa

Dość masywna podeszwa wyposażona została w system PRO MODERATOR™, co dodatkowo poprawia stabilizację. Sprawdza się świetnie. Stopa nie przekrzywia się na boki i po wielu kilometrach biegania zachowuje swoje właściwości i amortyzację. W czasie biegu zapominamy wręcz o tym, że stopy układają się równo i nie trzeba tego kontrolować.

Podeszwa posiada również system boost™, który oddaje energię przy każdym odbiciu. Spodnia część wykonana z gumy  Continental™ wykazuje bardzo dobre cechy antypoślizgowe na wielu rodzajach podłoża.

Adam Kopta

adidas-terrex-skychaser

Dane producenta:

 

  • system boost™ zapewnia nieustanny zwrot energii i wzmacnia każdy krok jej lekką i szybką porcją,
  • cholewka z przewiewnej siateczki; trwałe i wyjątkowo odporne na przetarcia zgrzewane szwy,
  • system szybkiego sznurowania zapewnia łatwe wkładanie i zdejmowanie butów oraz świetne dopasowanie do stopy; język z pianki EVA gwarantuje wygodę i doskonałe dopasowanie,
  • wsparcie w środkowej części buta i po bokach, wykonane w technologii PRO MODERATOR™, dodatkowo stabilizuje podeszwę środkową,
  • guma Continental™ zapewnia niezrównaną przyczepność,
  • cena: 689 zł  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum