20 czerwca 2016 13:52

Trasa 6xBabia Góra znów niepokonana

11 czerwca w Zawoi odbyła się III edycja Ultra Sky Marathon Babia Góra. W tym roku sponsorem tytularnym wydarzenia została brytyjska marka Regatta, która w ramach programu „Regatta RUSZ SIĘ!” wspiera inicjatywy powstałe z myślą o ludziach aktywnych.

Ultra Sky Marathon Babia Góra 2016 (fot. Karolina Krawczyk)

W ramach Regatta-Ultra Sky Marathon Babia Góra zawodnicy wystartowali na dystansach:

• Regatta-Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra – 100 km/+ 8000 m (zostały przeprowadzone dodatkowe klasyfikacje po 5xBabia Góra i 4xBabia Góra),
  • Regatta-Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra – 70 km/+ 5500 m,
  • Regatta-Sky Marathon Babia Góra – 42.5 km/+ 3000 m,
  • Regatta-1/2 Sky Marathon Babia Góra – 23.5 km/+ 1450 m.

O 3:00 rano wystartowali uczestnicy najdłuższych dystansów: Regatta-Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra oraz Regatta-Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której wbiegali odpowiednio 3, 4, 5, 6 razy na szczyt Babiej Góry – za każdym razem inną drogą. O godzinie 10:00 wystartował Regatta-Sky Marathon Babia Góra, a godzinę później Regatta- 1/2 Sky Marathon Babia Góra.

Najdłuższy dystans, 6xBabia Góra, nadal pozostaje biegiem, którego nikt nie ukończył w limicie 17 godzin. Kolejny rok pokazał, że przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu to wyzwanie naprawdę dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników.

W tym roku najdłuższy dystans pokonał Tomasz Baranow, któremu udało się aż 5 razy pojawić na szczycie Babiej Góry. Był to kolejny start Tomka na tym dystansie. W poprzedniej edycji również był zawodnikiem, któremu udało się pokonać najdłuższy dystans – rok temu było to 4xBabia Góra.

Na najdłuższym dystansie Regatta-Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra wystartowała w tym roku jedna kobieta – Iwona Ćwik, która swoje zmagania z najtrudniejszą trasą zakończyła na dystansie 4xBabia Góra.

Więcej o wydarzeniu, pełne wyniki oraz galerie fotograficzne można znaleźć na stronie: www.ultrababia.pl.