27 maja 2016 09:19

Ola Przybysz silna jak nigdy

Znów dała o sobie znać Ola Przybysz (SecondYou). Ten rok układa się dla niej znakomicie. Jak wyborną formą dysponuje, pokazała już pod koniec marca, kiedy poprowadziła w Yangshuo swoją najtrudniejszą drogę China Climb 8c (historyczna, bo pierwsza 8c w Chinach). Teraz szybko poradziła sobie w Yangshuo z dwiema liniami 8b.

Ola na "China Climb" 8c (fot. Eli)

Ola na “China Climb” 8c (fot. Eli)

Po przejściu China Climb Ola mówiła: „nigdy nie myślałam, że będę w stanie wspiąć się na drogę o takich trudnościach. Dla mnie pękła właśnie pewna granica i wierzę, że pozytywnie odbije się to na moim poziomie wspinaczkowym”. Dwa ostatnie prowadzenia są na to dowodem. W Yangshuo padły drogi Lightning 8b (w Leipi) i Beer Will Taste Good (w Riverside).

A w komentarzu na FB Ola pisze tak:

Wspinam się prawie 12 lat. Zawsze myślałam, że wystarczająco dobrze znam moje ciało, żeby ocenić, co jest łatwe, trudne i co jest dla mnie niemożliwe do osiągnięcia we wspinaniu. Myliłam się. Przez ostatnie dwa, trzy miesiące coś się zmieniło. Moje ciało jest inne. Mniej jem, mniej śpię i wspinam się mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Przeszłam wczoraj Lightning 8b, a dzień wcześniej Beer Will Taste Good 8b. Nie jestem pewna, jak poradzić sobie z tą dodatkową mocą (z dużą mocą przychodzi duża odpowiedzialność! ;)).

Życzymy zatem dróg na miarę mocy :).

Brunka
źródło: profil FB Oli
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Karabinek do haka ... [10]
    No właśnie. Karabinek do haka wpinamy zamkiem do ściany czy…

    28-05-2016
    hewhotalks