9 maja 2016 07:54

Wielicki, Pawłowski i Cichy w drużynie Roberta Lewandowskiego… dla dzieci w Nepalu

UNICEF Polska prowadzi kampanię pomocy dzieciom w Nepalu pod hasłem #PamiętamyPomagamy. W tym celu powołał Drużynę UNICEF na czele z Robertem Lewandowskim, w której znaleźli się m.in. Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, Ryszard Pawłowski. I Ty możesz do nich dołączyć!

25 kwietnia 2015 roku tragiczne trzęsienie ziemi w Nepalu zrujnowało ten kraj. 9 tysięcy osób straciło życie, a ponad 22 tysięcy zostało rannych. W jednej chwili przestały istnieć szkoły, szpitale, domy. Skutki trzęsienia ziemi dotknęły ponad 1,1 mln dzieci.

Dziś, tak jak rok temu, dzieci w Nepalu są w niebezpieczeństwie. Dla nich zachorowanie na gruźlicę, odrę czy polio w wielu przypadkach oznacza śmierć. Dlatego za zebrane fundusze UNICEF zakupi szczepionki oraz zorganizuje w nepalskich wioskach akcje szczepień.

Krzysztof Wielicki - UNICEF

Ryszard Pawłowski - UNICEF

Leszek Cichy - UNICEF

UNICEF zapewni również odporne na zniszczenia lodówki, które będą w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę do przechowywania szczepionek w czasie do 10 dni bez dostaw prądu. Zakupimy także przenośne lodówki, co pozwoli nam dotrzeć z pomocą do dzieci mieszkających nawet  w najbardziej odległych i trudno dostępnych miejscach.

Drużyna UNICEF to ludzie, którzy bez wahania zdecydowali się dołączyć do UNICEF i wspólnie działać na rzecz nepalskich dzieci. Każdy może do niej dołączyć! Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/nepal i przekazać darowiznę.

Nepal #PamiętamyPomagamy
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum