Marcin Dzieński na podium w Nanjing! Nowy rekord Polski!

Marcin Dzieński bardzo dobrze wystartował na drugiej edycji Pucharu Świata w Nanjing w Chinach. Polak wywalczył brązowy medal oraz ustanowił nowy rekord Polski!

Ola Rudzińska biegie w Nanjing

W drugiej edycji Pucharu Świata bardzo liczyliśmy na powtórzenie bardzo dobrego startu sprzed tygodnia w wykonaniu naszych pań. Przypomnijmy, że wtedy Klaudia Buczek wywalczyła srebrny medal, a Ola Rudzińska brąz!

Tym razem jednak dziewczyny musiały zadowolić się dalszymi miejscami. Ola wywalczyła 4. miejsce, a Klaudia 7. Trzecia nasza reprezentantka Anna Brożek uplasowała się 14. pozycji. Po raz drugi w tym roku najszybsza była Rosjanka Julia Kaplina.

Marcin Dzieński z brązem i nowym rekordem Polski!

Tydzień temu w Chongqing świetnie biegał Marcin Dzieński, wywalczył 4. pozycję, ale gdyby nie poślizgnięcie mógł być brązowy medal. Marcin w trakcie tych zawodów ustanowił czasem 5,95 rekord Polski. Tym razem wszytko poszło już tak jak powinno i nasz zawodnik w biegu ze Stanisławem Kokorinem wywalczył brąz. Brawo! W zawodach zwyciężył Irańczyk Reza Alipourshena.

Michał Lewicki uplasował się na 18. miejscu a Tomasz Sordyl na 24.