2 maja 2016 07:42

Wszechstronny Dave MacLeod przeszedł Practice of the Wild 8C!

37-letni Dave MacLeod przeszedł swój pierwszy boulder 8C – Practice of the Wild w Magic Woods.

Dave MacLeod i jego radość po zrobieniu Practice of the Wild 8C

Dave MacLeod i jego radość po zrobieniu Practice of the Wild 8C

Dave MacLeod to wspinacz uniwersalny i jedna z ciekawszych postaci światowej sceny wspinaczkowej. Autor mrożących krew w żyłach przejść na własnej asekuracji (np. słynna Rhapsody E11 7a), ekstremalnych drytooli prowadzonych również na własnej asekuracji (np. Anubis XII 12).

Szkot jednak nie zamyka się tylko w typowo brytyjskich zabawach z psychiką. Ma na swoim koncie skałkowe drogi z okolic 9a (np. A Muerte 8c+/9a) oraz trudne wielowyciągówki (m.in. Paciencia 8a na Eigerze, czy Bellavista 8c na Cimach).

Macleod oczywiście także boulderuje. Do tej pory miał na swoim koncie problemy o trudnościach 8B+, np. New Base Line, czy pokonany przed dwoma tygodniami Shallow Water to Riverbed (patrz film poniżej – imponujący nohand :).

Teraz, w wieku 37 lat, Macleod dołożył swoją pierwszą 8C. Szkot pokonał Practice of the Wild, słynny i stosunkowo często przechodzony problem Chrisa Sharmy z 2004 roku znajdujący się w Magic Wood.

A wracając do wszechstronności Szkota. Macleod jest także autorem dwóch poradników wspinaczkowych: “9 out of 10 climbers make the same mistakes” oraz “Make or Break: climbing injuries”.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum