Polki na podium! Srebro dla Klaudi Buczek, brąz dla Oli Rudzińskiej

Świetnie wystartowały polskie reprezentantki w pierwszej edycji Pucharu Świata na czas w Chongqing (Chiny).  Klaudia Buczek wywalczyła srebrny medal, a Ola Rudzińska brąz!

Klaudia Buczek (fot. A. Kamiński)

Otwarcie sezonu biegowego można uznać za bardzo udane dla polskiej reprezentacji. Bardzo dobrze pokazały się dziewczyny, ale świetnie biegał też Marcin Dzieński, który wywalczył 4. pozycję, dodatkowo w 1/2 finału ustalając czasem 5,97 rekord Polski! Męską rywalizację wygrał Rosjanin Dmitrij Timofiejew.

Niestety Michał Lewicki i Tomasz Sordyl nie przeszli kwalifikacji i uplasowali się kolejno na 19. i 28. pozycji.

Złoto w konkurencji damskiej przypadło Rosjance Julii Kaplinie, a my możemy cieszyć się ze srebra Klaudi Buczek i brązu Oli Rudzińskiej.

Cała damska ekipa biegała świetnie. Szóste miejsce wywalczyła Edyta Ropek a czternaste Anna Brożek.