12 kwietnia 2016 13:36

“Jak poprowadzić VI.4” – ukazało się drugie wydanie

Ukazało się drugie wydanie popularnego poradnika “Wspinaczka. Jak poprowadzić VI.4”, autorstwa Erica J. Hörsta, światowej sławy trenera wspinania.

Wspinaczka. Jak poprowadzić VI.4 (Eric J. Hörst)

Podręcznik Hörsta w prosty i kompleksowy sposób prezentuje wiedzę dotyczącą treningu wspinaczkowego. Autor wspina się od ponad trzydziestu lat. Jako trener, dzięki swoim seminariom, poradom na stronach internetowych oraz książkom (“Trening wspinaczkowy”), pomógł tysiącom wspinaczy. Jest też trenerem dla swoich dzieci, które dokonują wyjątkowych prowadzeń.

Jego wiedza zawarta w  “Jak poprowadzić VI.4” może pomóc w podwyższeniu umiejętności wspinaczkowych i osiągnięciu wymarzonego stopnia:

We wspinaczce skalnej VI.4 jest stopniem magicznym. Traktowanym jako “wejście” na elitarne poziomy trudności, jest przez wielu średnio zaawansowanych wspinaczy uważany za absolutnie niemożliwy do osiągnięcia – i tu właśnie do akcji wchodzi książka “Wspinaczka. Jak prowadzić VI.4”. Ten poradnik rozwiewa mit VI.4 i uczy przeciętnych wspinaczy, jak wznieść się na wyżyny, które dotychczas uważali za domenę zawodowców.

W książce znajdują się m.in.:

  • test samooceny pozwalający zoptymalizować trening;
  • metody i ćwiczenia przyspieszające opanowanie umiejętności wspinaczkowych;
  • ćwiczenia budujące siłę i wytrzymałość;
  • strategie pozwalające opanować strach i budujące pewność siebie;
  • taktyki przejścia on-sight i RP.

Recenzję poprzedniego wydania, które w polskim tłumaczeniu ukazało się w 2006 roku znajdziecie tutaj.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl. Znajdziecie tam też drugi podręcznik Hörsta dostępny na polskim rynku –“Trening wspinaczkowy”.

Mysza

Pod patronatem

WSPINANIE.PL na bialym
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum