23 kwietnia 2016 08:58

Rysa z Marychą bez liny!

Ciekawego, nocnego przejścia dokonał Tomek „Kadej” Kazimierski przechodząc z kraszpadami drogę Rysa z Marychą VI.5 w okolicach Jeleniej Góry.

Rysa z Marychą to linia na dolnej ściance Witoszy (Staniszów, okolice Jeleniej Góry). W jeleniogórskim środowisku uważana była za ciekawy problem do rozwiązania – atakowana była zarówno z kraszami jak i z liną. Ostatecznie jako pierwszy w ubiegłym roku drogę pokonał Michał Kajca, który w wywiadzie dla wspinanie.pl mówił:

Jest to krótka 6-metrowa ryska, która na górze niemal całkowicie zanika, zakończona dość czujnym wejściem na obłą półkę. Kolejne 5 metrów – obejście okapu nakrywającego rysę – jest już dość łatwe. Droga ma wprawdzie niewielką klasę, z uwagi na jej krótkość (choć asekuracja z mikrofriendów), ale na końcu ryski jest skrajnie trudne miejsce, które dotychczas odpierało wszystkie ataki. Jak na razie droga jest niepowtórzona, zachęcam więc do weryfikacji, bo nie jestem do końca pewien, czy zaproponowane VI.5 nie jest na wyrost. Może jednak tylko VI.4+?

Jak widać apel Michała doczekał się odzewu i może odrobinę zaskakującego i odważnego przejścia z kraszpadami. Wycena Kadeja to boulderowe 7B+.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum