30 kwietnia 2016 09:49

Gosia Rudzińska drugą Polką na 8A+!

Gosia Rudzińska (Evolv) dokonała wczoraj świetnego przejścia w Borzęcie. Jako druga Polka pokonała boulder o trudnościach 8A+!

Gosia Rudzińska na „Amores Perros” 8A+ (fot. Maciej Gajewski)

Gosia Rudzińska na „Amores Perros” 8A+ (fot. Maciej Gajewski)

Gosia Rudzińska wczoraj przeszła Amores Perros 8A+ na Nowych Skałach w Borzęcie. Startujący dachem bald ma ugruntowaną wycenę i sporo męskich przejść. Maciek Lesser Gajewski tak opisuje zmagania Gosi z tym baldem:

Gosia wielokrotnie spadała na ruchu kończącym trudności bulderu Amores Perros. Za niemal każdym razem wyglądało to tak, jak by chciała ten chwyt pogłaskać, a nie ścisnąć go porządnie, jak to trzeba było zrobić. Gdyby tego było mało, kilka dni temu udało jej się w końcu przytrzymać tę klamę, ale niestety kopnęła przy tym zabezpieczającą zeskok koleżankę. Dotknięcie nie było aż tak znaczące, że zapewne znalazło by się wiele osób, które zaliczyły by sobie takie przejście, jednak kłóci się to zdecydowanie z boulderową etyką – przejście musi odbyć się bez muśnięcia materaca, ziemi czy też asekuranta. Gosia musiała wrócić do Borzęty raz jeszcze, żeby zrobić czyste przejście. Udało się to właśnie dzisiaj, w przededniu majówki. Gosia stała się tym samym drugą Polką z 8A+ w dorobku.

Pierwszą Polką z 8A+ na koncie jest Sylwia Buczek, która w ubiegłym roku przeszła Freerunner 8A+ (Silvretta).

A my dzięki Maćkowi możemy zobaczyć, jak Gosia wspina się po Amores Perros:

Tutaj ze strony Evolva finalne przejście:

Mysza

Źródło: kotlownia.org
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum