13 marca 2016 10:49

Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce

Ukazała się wyjątkowa na polskim rynku pozycja. „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce” to bogato i ciekawie ilustrowana książka skierowana do młodego odbiorcy i poświęcona jednemu z najwybitniejszych himalaistów w historii.

Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce

O pomyśle na książkę możemy przeczytać w zapowiedzi wydawnictwa:

Jak przedstawić Jerzego Kukuczkę i jego pasję młodemu odbiorcy? Jak pokazać w jednej książce tak bogatą kolorystykę jego wypraw? To niełatwe zadanie, którego podjęło się po raz pierwszy w Polsce Wydawnictwo Na szczyt, zapraszając do współpracy sprawdzonych i nagradzanych twórców – autorkę Annę Czerwińską-Rydel i ilustratorkę Mariannę Oklejak.

Ilustracje stanowią ważny element "Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce"

Ilustracje stanowią ważny element “Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”

Czytając książkę Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce będziemy towarzyszyć największemu polskiemu himalaiście w przygodach i wyprawach górskich. Podczas lektury razem z nim będziemy cieszyć się ze zdobywania szczytów i znosić trudne doświadczenia porażki.

“Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce” w sposób przystępny dla młodego czytelnika ukazuje najlepsze czasy Polskiego Himalaizmu. Czasy, gdy Polacy królowali na najwyższych szczytach świata, przecierając nowe drogi, pokonując nowe trudności i zapisując się na zawsze w historii światowej wspinaczki. To książka dla ludzi ciekawych świata.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum