8 marca 2016 15:01

W miniony weekend odbył się VI Festiwal Górski Wondół Challenge

W miniony weekend odbył się VI Festiwal Górski Wondół Challenge. Do Orlego Gniazda w Szczyrku przybyła rzesza gości, organizatorzy kolejny raz pobili rekord frekwencji. Co tak przyciągnęło gości?

Festiwal tradycyjnie rozpoczął Bieg RMD Winter Run

Festiwal tradycyjnie rozpoczął Bieg RMD Winter Run

Festiwal tradycyjnie rozpoczął Bieg RMD Winter Run, otwierając tym samym sezon Montrail Ligę Biegów Górskich 2016 oraz pokazy filmów polskich twórców, między innymi uznany już na świecie filmu Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza – “Ludzie Duchy”.

Z filmowych atrakcji nie zabrakło też najnowszych filmów Banff Mountain Film Festival. Jednak jak co roku największą popularnością cieszyły się prelekcje, a było ich sporo: Miłka Raulin, Marek Markowski, Bartosz Malinowski z Wielkiego Szlaku Himalajskiego, Łukasz Supergan, Andrzej Marcisz, Janusz Gołąb, Ryszard Pawłowski, Sebastian Kawa oraz Krzysztof Wielicki i prof. Zdzisław Ryn.

VI Festiwal Górski Wondół Challenge

VI Festiwal Górski Wondół Challenge

Były także warsztaty fotograficzne, skiturowe i pierwszej pomocy, te ostatnie prowadzone przez współorganizatora festiwalu Grupę Beskidzką GOPR.

VI Festiwal Górski Wondół Challenge

VI Festiwal Górski Wondół Challenge

Ze względu na warunki pogodowe nie odbyły się pokazy GOPR z użyciem śmigłowca, w zamian goście mogli zobaczyć strzały z wondołowej armaty oraz pokazowy przejazd psich zaprzęgów w wykonaniu Mistrza Europy Grzegorza Burzyńskiego.

Goście mogli skorzystać także z ofert festiwalowego kiermaszu a najmłodsi z atrakcji festiwalowego przedszkola.

Organizatorzy Festiwalu

Pod patronatem

WSPINANIE.PL na bialym
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum