2 marca 2016 12:31

Joe Mama – nowość w Olianie. Klemen Bečan stawia na 9a+

Czołówka chętnie zagląda do hiszpańskiej Oliany, nie brakuje tam urodziwych dziewiątkowych „problemów”. Ostatnio przybyła w rejonie jeszcze jedna linia wyceniona na 9a+. A postarał się o nią Słoweniec Klemen Bečan.

Klemen Bečan na "Joe Mama" 9a+ (fot. Anja Bečan)

Klemen Bečan na “Joe Mama” 9a+ (fot. Anja Bečan)

„Wreszcie, po długiej walce i wielu długich lotach zrobiłem Joe Mama, niesamowitą drogę w Olianie”. To pierwsze przejście Słoweniec zawdzięcza po części Joe Kinderowi, który obił linię. Klemen dodaje jeszcze:

Próbowałem jej od grudnia, czasami miałem po pięć wstawek dziennie. Wciąż jest wiele dróg do zrobienia w Olianie i okolicach. Zamierzamy szukać nowego projektu.

Klemen Bečan lubi „szperać” w nowych miejscach i wynajdywać nowe projekty, jest autorem szeregu trudnych dróg. Znajdował je między innymi w Jordanii i dużo bliżej np. w Chorwacji i w rodzimym Ospie, gdzie zagospodarował niesamowitą The Big Cave – wytyczył tam choćby Water World 9a. Ma też na koncie świetne przejścia OS, w tym te sięgające 8c, a może nawet okolic 8c+ (patrz: pierwsze przejście Siempre se Puede Hacer Menos 8c+? w rejonie Chulilla).

Brunka
źródło: www.friko.si
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum