4 marca 2016 12:30

Daniel Woods działa w Hiszpanii – pada Papichulo 9a+

Guru boulderowego wspinania Amerykanin Daniel Woods tym razem popisał się wybornym przejściem z liną. A skusił go jeden z najpopularniejszych i często atakowanych ekstremów w Olianie – Papichulo 9a+.

Daniel Woods na "Papichulo" 9a+ (fot. Matty Hong)

Daniel Woods na “Papichulo” 9a+ (fot. Matty Hong)

Długa na 50 metrów Papichulo to pomysł Chrisa Sharmy z 2008 roku. Ma ją na koncie wielu ze światowej czołówki, notowaliśmy też polskie przejście Mateusza Haładaja. Teraz do grona pogromców dołączył Daniel Woods. Dla rasowego boulderowca taka długość musiała być nie lada wyzwaniem, zresztą sam Amerykanin pisze: „To najbardziej wytrzymałościowa droga, po jakiej się wspinałem. 50 metrów, mało restów, słabo urzeźbiona końcowa płytka…”.

Próby Daniela Woodsa na Papichulo, do łańcucha coraz bliżej:

Przedsmakiem Papichulo była inna hiszpańska dziewiątka, tym razem bez plusa. Woods przeszedł w Margalefie palczastą Victimas Perez Ramoneta.

Na "Victimas Perez" 9a (fot. Matty Hong)

Na “Victimas Perez” 9a (fot. Matty Hong)

Daniel Woods, mimo że przez większość kojarzony jest pewnie głównie z krótką formą, ma za sobą także świetne przejścia w skałach. Wytrzymałość miał okazję ćwiczyć w ubiegłym sezonie między innymi w norweskim Flatanger. Pokonał wówczas prawdziwego giganta, blisko 60-metrową Thor’s Hammer 9a+, biegnącą dachem jaskini Hanshellaren. Wcześniej przeszedł także słynną Kryptonite 5.14d Tommy’ego Caldwella na Fortress of Solitude (koło Rifle).

Brunka
źródło: profil FB Daniela Woodsa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum