8 marca 2016 10:49

120 zawodników rywalizowało w XI edycji zawodów Polar Sport Skitour

Na starcie XI edycji zawodów Polar Sport Skitour pojawiło się ponad 120 zawodników z całej Polski. Rywalizowali na trasie o długości 12 km, gdzie suma podejść wynosiła ponad 800 metrów.

XI Polar Sport Skitour

XI Polar Sport Skitour

Nie zabrakło czołowych zawodników kraju, jak i amatorów skitouringu. Ze względu na małą ilość śniegu organizatorzy mieli spore wyzwanie, aby przeprowadzić atrakcyjną trasę. Udało się to zrealizować łącząc elementy terenowe z wykorzystaniem naśnieżonego stoku.

Start oraz meta miały miejsce na górnej stacji Mosornego Gronia, skąd narciarze ruszyli w kierunku Hali Śmietanowej, trawersując grzbiet dotarli na Polanę Brożki, a następnie wdrapywali się na Cyl Hali Śmietanowej. Kolejnym wymagającym odcinkiem okazał się stromy zbieg szlakiem do podnóża szczytu, a później grzbietem odcinek na Mosorny Groń. Na startujących czekał jeszcze zjazd do dolnej stacji kolejki, skąd rozpoczęło się finalne podejście do mety.

XI Polar Sport Skitour

XI Polar Sport Skitour

Nagrodą za wysiłek i ukończenie zawodów były m.in. oryginalne medale w postaci zawojskiego dzwonka, wykutego specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz brał udział w losowaniu nagród podczas ceremonii zakończenia w karczmie Styrnol.

Oryginalne nagrody

Oryginalne nagrody

Wpisowe, jakie musieli zapłacić uczestnicy, zostało przekazane dla potrzebujących, nad którymi czuwa Fundacja Na Start im. Basi German.

Podziękowania należą się wszystkim partnerom oraz sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Relacja filmowa już wkrótce!

Piotr Krygowski

Najszybsze kobiety:
  1. Magda Kozielska 1.16.08
  2. Ola Chruściel 1.24.21
  3. Iwona Januszyk 1.25.34
Podium kobiet

Podium kobiet

Najszybsi mężczyźni:
  1. Jakub Przystaś 1.06.33
  2. Karol Karpierz 1.11.48
  3. Franek Rząsa (kadet :) 1.12.54
Podium mężczyzn

Podium mężczyzn

Pełne wyniki TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum