8 lutego 2016 21:46

Plemnik i In vitro VI.7 – Łukasz Dudek na Podkarpaciu

Zima odeszła w nieznane, w skałach ponoć niezłe warunki… Świetnie wykorzystuje to Łukasz Dudek (Salewa), który sprawdzał ostatnio tarcie w podkarpackim piaskowcu. Efektem jest nowość o nazwie In vitro – linia, notabene projekt liczący sobie już sporo lat, biegnąca ścianą Plemnika w rejonie Strzelnicy (Czarnorzeki).

Łukasz Dudek (fot. arch. Alpine Wall Tour)

Łukasz Dudek (fot. arch. Alpine Wall Tour)

Tylko trzy przeloty plus stan – tyle liczy In vitro, niemniej wystarczy, żeby poczuć trudności. A Łukasz wycenił przechwyty bardzo mocno, bo na VI.7. Do tego pierwsze przejście padło bez liny. O zrobionej 7 lutego drodze powiedział nam tak:

In vitro to bardzo stary projekt na Plemniku w Czarnorzekach. W zasadzie, jak większość propozycji na tym kawałku skały, ma dość boulderowy charakter. Próbowałem tej linii od czasu do czasu, ale zawsze czegoś brakowało. W niedzielę kontrolnie rzuciłem linę i okazało się, że najtrudniejsze miejsce na gri-gri puściło bez większych problemów. Jako że nie było nikogo do asekuracji, a chciałem wykorzystać świetne warunki, rzuciłem crasha i przeszedłem całość jako boulder. U góry nerwówka była spora :-)

Sporo trudnych dróg Podkarpacie zawdzięcza właśnie Łukaszowi, w tym jedną z dwóch najmocniejszych propozycji rejonu (obok wspomnianego In vitro) – Midway VI.7. Natomiast na samym Plemniku w sezonie 2013 Łukasz zrobił pierwsze przejścia Partenogenezy VI.6+ i Podstawowego kursu języka VI.6.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum