16 lutego 2016 10:37

Gówniarz działa na Fiali i Wzgórzu 502. Poważne zniszczenia. Raport KW Kraków

Za sprawą wyjątkowej pogody, co wytrwalsi z nas już mają za sobą pierwsze skalne prowadzenia w polskich skałach. Niestety wygląda na to, że w nadchodzącym sezonie wspinanie na malowniczej Fiali i Wzgórzu 502 znowu będzie obarczone poważnymi uciążliwościami lub prawie niemożliwe. Gówniarz nie przestaje działać i dokonał kolejnych poważnych zniszczeń.

Wspinacze na Fiali za sprawą Memoriału Skwirczyńskiego (fot. wspinanie.pl)

Wspinacze na Fiali za sprawą Memoriału Skwirczyńskiego (fot. wspinanie.pl)

Z problemem Gówniarza, czyli osobnika, który na Fiali oraz Wzgórzu 502 regularnie smaruje ringi oraz klamki samochodów cuchnąca substancją a ostatnio posuwa się także do fizycznego niszczenia punktów asekuracyjnych środowisko boryka się bezskutecznie od wielu lat.

Efekt jego kolejnych działań jest porażający. Na stronach KW Kraków Michał Gabzdyl tak relacjonuje zniszczenia zauważone w ostatni weekend:

Zniszczone są pierwsze ringi oraz stanowiska zjazdowe na Małym Murze, część pierwszych wpinek na Wzgórzu 502 (te do których da się jakoś dosięgnąć z dołu) prawdopodobnie także część stanowisk. Podobna sytuacja jest na Fiali, pierwsze wpinki na kilku drogach zniszczone, co gorsza także niektóre stanowiska a nawet ostatni ring na Zanikającej Rysie (Rysie Kurtyki).

Dodatkowo pod skałami czekają na nas spore depozyty nawozu (najprawdopodobniej świńskiego) a na części dróg, szczególnie na Fiali – klamy startowe zasmarowane są równo tymże nawozem.

Przykład zniszczonego ringa (fot. KW Kraków)

Przykład zniszczonego ringa (fot. KW Kraków)

Za KW Kraków oczywiście przestrzegamy przed przed korzystaniem ze stanowisk – ringów z widocznymi uszkodzeniami (obtłuczona skała dookoła, ring przekrzywiony, obrócony, warstwa kleju dookoła ringa wykruszona).

Mysza

Źródło: KW Kraków
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Nietykalny? [6]
    Hej, A ten cały "gówniarz" to jakiś nietykalny jest? Jakąś…

    17-02-2016
    MrDżony