23 lutego 2016 10:37

Daria Brylova i Aleksander Romanowski najlepsi w Mazda Open 2016

Daria Brylova (KS Korona Kraków) i Aleksander Romanowski (KW Warszawa) zwyciężyli w zawodach Mazda Open 2016 rozegranych na warszawskiej Arenie Wgórę w dniach 19-20 lutego.W sumie wystartowało 256 zawodniczek i zawodników, a sobotnie finały oglądało na Arenie ponad 400 osób.

Mazda Open 2016 (fot. Szymon Aksienionek)

Mazda Open 2016 (fot. Szymon Aksienionek)

Daria była wyraźnie lepsza od koleżanek, jako jedyna pokonała trzy finałowe problemy. Dwie kolejne dziewczyny na podium, Małgosia Rudzińska i Katarzyna Ekwińska sięgnęły topu tylko raz. Wśród mężczyzn najlepszy z czołówki okazał się Aleksander Romanowski, kończąc finał z bilansem 2 topów. Pozostali medaliści, Jakub Jodłowski i Jakub Główka zaliczyli po jednej przystawce.

Organizator Mazda Open, Marcin Kopciński:

Przygotowując Mazda OPEN chcieliśmy się przede wszystkim skupić na elementach ważnych dla jak najszerszego grona startujących, ale również dla publiczności na hali i poza nią. Stąd dodatkowy dzień pracy dla routesetterów, podział zawodników na grupy oraz przygotowanie profesjonalnego streamingu z imprezy. W efekcie bouldery, choć niekoniecznie łatwe, były na pewno dobrze dopracowane, zapewniając ciekawe i różnorodne wspinanie, a startujący mieli dość czasu na rozpracowywanie ich bez konieczności stania w kolejkach.

Natomiast relacja na żywo z sobotnich finałów pozwoliła prawie 1000 dodatkowych widzów poczuć atmosferę panującą tego wieczoru na Arenie Wspinaczkowej Wgórę. Wisienką na torcie okazało się after party w warszawskiej Eufemii – najbardziej wytrwali zawodnicy opuszczali lokal razem z zamykającą go obsługą… ;)

Finał kobiet:

 1. Daria Brylova 3T8
 2. Małgorzata Rudzińska 1T1
 3. Katarzyna Ekwińska 1T3
 4. Karina Mirosław 1T3
 5. Olga Niemiec 1T6
 6. Paulina Kalandyk 0T0

Finał mężczyzn:

 1. Aleksander Romanowski 2T4
 2. Jakub Jodłowski 1T3
 3. Jakub Główka 1T4
 4. Tadeusz Sługocki 0T0
 5. Konrad Ociepka 0T0
 6. Mikołaj Nowotnik 0T0
 7. Stefan Madej 0T0
 8. Piotr Kazubski 0T0

Pełne wyniki znajdziecie na stronie www.akademiawspinaniamazda.pl.

A już wkrótce relacja z zawodów pióra Mechaniora.

Brunka

arena-wspinaczkowa-wgore-logo

mazda-logo

Pod patronatem

WSPINANIE.PL na bialym
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum