5 lutego 2016 11:07

Alberto Rocasolano powtarza Catalan Witness the Fitness (8C) Sharmy

Na początku roku Chris Sharma wytyczył mocny kataloński problem Catalan Witness the Fitness w Cova de Ocell (niedaleko Barcelony). Mniej więcej miesiąc później nowość powtórzył Alberto Rocasolano.

Alberto Rocasolano na "Catalan Witness the Fitness" (fot. Pol Roca)

Alberto Rocasolano na “Catalan Witness the Fitness” (fot. Pol Roca)

Osiem dni zajęło hiszpańskiemu wspinaczowi pokonanie siłowej linii w dachu Cova de Ocell. Po zrobieniu Catalan Witness the Fitness Sharma pisał: „Nie jestem pewien co do wyceny, ale to coś jak 8B/B+ przechodzące w 8A+, cokolwiek to znaczy ;). Byłoby świetnie zobaczyć na boulderze więcej wspinaczy i poznać ich opinię”. Co na to Alberto Rocasolano? Hiszpan postawił ostatecznie na 8C, choć jak mówi to długi problem (24 ruchy) i jeśli byłaby to droga miałaby pewnie coś w okolicach 9a / 9a+.

Pochodzący z Madrytu Alberto Rocasolano to jeden z czołowych boulderowców Hiszpanii. Ma za sobą kilka boulderów sięgających stopnia 8C, w tym jeden własny. W 2013 roku wytyczył w rodzinnych stronach, w Zarzalejo, problem Soyuz. Ma też na koncie powtórzenia takich boulderów jak: Entropía (8C) w Castillo de Bayuela, Txapela (8C?) w Albarracin i Kikela (8C) w rejonie Teverga.

Poniżej Alberto na swoim Soyuz:

Brunka
źródło: www.desnivel.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum