23 stycznia 2016 10:36

Puchar Świata w Saas Fee. Polacy daleko

W Saas Fee trwa trzecia Lodowego Pucharu Świata. Wczoraj rozegrano konkurencję na czas. Spośród trójki naszych zawodników startujących w Szwajcarii najwyżej, na 11. miejscu, uplasowała się Olga Kosek.

W rozegranych wczoraj wieczorem czasówkach zwyciężyli Rosjanie Jekatierina Koszczejewa i Nikołaj Kuzowlew. Tradycyjnie ta konkurencja to w zasadzie właśnie rywalizacja rosyjska. Pierwsze 10 (!) miejsc wśród mężczyzn zajęli reprezentanci Rosji. Wśród pań rosyjskie nazwiska okupują pozycję od 1 do 9 z jednym wyjątkiem. Amerykanka Kendra Stritch zdołała wcisnąć się na pozycję nr 6.

Trudno się zatem dziwić, że nasi zawodnicy tutaj wiele nie wywalczyli. Olga Kosek zajęła 11 pozycję. Biegali również Alexander Sharman i Jan Mondzelewski, którzy zajęli kolejno 17. i 19. miejsce.

Park HeeYong, zwycięzca z Korei walczy w eliminacjach konkurencji na prowadzenie w Saas Fee

Wczoraj odbywały się również kwalifikacje w konkurencji na trudność. Niestety naszym reprezentantom nie udało się przejść do kolejnego etapu zawodów. Olga Kosek zajęła 28. pozycję. Ze względu na liczbę zawodników mężczyźni startowali na dwóch różnych drogach kwalifikacyjnych, Jan Mondzelewski wywalczył 24. miejsce na swojej, a Alexander Sharman 29. na swojej.

W tej chwili trwają półfinały, które można śledzić na stronie swiss-sport.tv, finały zostaną rozegrane dzisiaj o 19:00.