15 stycznia 2016 11:03

Monika Witkowska – kolejną Polką z Koroną Ziemi

29 grudnia Monika Witkowska weszła na Mt. Vinson (4897 m), najwyższy szczyt Antarktyda. Ostatni szczyt, jakiego brakowało jej do Korony Ziemi. Tym samym Monika została szóstą w historii Polką, która zdobyła Koronę Ziemi.

Monika Witkowska na szczycie Mt. Vinson

Monika Witkowska na szczycie Mt. Vinson

Monika Witkowska jest dziennikarką, pilotem wycieczek oraz przewodnikiem wypraw trekingowych. Współpracowała z Gazetą Wyborczą, National Geographic, Voyage, Obieżyświat, Podróże. Jest autorką przewodników oraz książek podróżniczych, np. “Everest. Góra Gór”.

Po zdobyciu Mt. Vinson Monika Witkowska napisała:

Mam zaszczyt poinformować Was, ze udało nam się zdobyć Mt. Vinson! Dziękuję za wsparcie i trzymanie kciuków! Udało się ich nie odmrozić, choć temperatury sięgały minus 30 stopni Celsjusza. Pogoda była w sumie łaskawa i mamy nadzieje, że będzie dalej. Ciesze się, że spełniłam marzenie zdobycia Korony Ziemi. I pora na następne marzenia!

Monika jest szóstą Polką z Koroną Ziemi. Do tej pory na 7 najwyższych szczytów wszystkich kontynentów weszły Anna Czerwińska, Martyna WojciechowskaAnna LichotaAgnieszka Kiela-Pałys i Izabela Smołokowska.

Mysza

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum