11 stycznia 2016 09:22

Jakob Schubert sięga po La planta de Shiva 9b

Ponad rok temu, 31 grudnia 2014 Jakob Schubert pokonał swoją pierwszą drogę 9b, poprowadził wtedy Fight or Flight Chrisa Sharmy w Olianie. Teraz sięgnął po drugie 9b, tym razem w rejonie Villanueva del Rosario (niedaleko Malagi).

Jakob Schubert "La planta de Shiva" 9b nazywa swoją najtrudniejszą drogą (fot. Elias Holzknecht / WOODSLAVE productions)

Jakob Schubert “La planta de Shiva” 9b nazywa swoją najtrudniejszą drogą (fot. Elias Holzknecht / WOODSLAVE productions)

Łupem Austriaka pada La planta de Shiva, długa na 45 metrów droga Adama Ondry z 2011 roku. Schubert ceni ją jeszcze wyżej niż wspomnianą Fight or Flight. Tym bardziej, że sukces poprzedzony był ciężką, mozolną pracą, przy tym „pierwsze dni były dość frustrujące, czułem, że nie jestem wystarczająco silny na taką drogę” – pisze Jakob. Wreszcie 9 stycznia na FB pojawia się wpis:

Po największej walce życia udało się sięgnąć łańcucha tej niesamowitej 9b w Villanueva del Rosario. Drugie przejście po Adamie Ondrze. Jestem super szczęśliwy i dumny z tego przejścia, jak dotąd moja najtrudniejsza droga. Czas na świętowanie!

Jacob Schubert od wielu lat należy do najsilniejszych zawodników Pucharu Świata. Dwukrotnie sięgał po statuetkę PŚ, zdobył też złoto na Mistrzostwach Świata w Paryżu. W nadchodzącym sezonie znów zobaczymy Austriaka na pucharowych deskach (w konkurencji prowadzenie), ale więcej czasu zamierza poświęcić na wspinanie pod gołym niebem. W planach między innymi powrót do norweskiego Flatanger i być może próby na 50-metrowym ekstremie Ondry Move 9b/b+.

Brunka
źródło: profil FB Jakoba Schuberta
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum