26 stycznia 2016 11:48

Ida Kupś w Siuranie – pada Kale Borroka 8b+

Znów pięknie zawalczyła w Hiszpanii Ida Kupś (Strefa Wspinania, Reni Sport, HeartBeat, Scarpa), tym razem podnosząc poprzeczkę RP. Pokonała w tym stylu jedną z ładniejszych dróg w Siuranie, Kale Borroka 8b+. Duże brawa!

Ida Kupś w rejonie Chulilla (fot. Kamil Żmija)

Ida Kupś w rejonie Chulilla (fot. Kamil Żmija)

Długa, około 40-metrowa Kale Borroka biegnąca sektorem El Pati to jak dotąd najtrudniejsza droga w kapowniku 16-letniej Idy, wcześniej królowała w nim Alter Ego 8b (Rodellar), którą poprowadziła w ubiegłym sezonie.

Siurana to zarazem kolejny przystanek na zimowo – wakacyjnej mapie Idy Kupś. Wcześniej wspinała się z juniorską kadrą PZA w rejonie Chulilla (obok niej w zgrupowaniu wzięli udział Szymon Pęcikiewicz i Wojtek Pełka – więcej o zgrupowaniu przeczytacie tutaj). Pobyt nastawiony był głównie na przejścia bez znajomości i szybko pojawiły się wyniki. To właśnie tam Ida poprawiła swoją życiówkę OS, pokonując w tym stylu drogę La boca de la voz 8a.

Wygląda na to, że siła boulderowa w przypadku Idy przekłada się świetnie na skały. A jak wiadomo, 16-latka już kilka razy nieźle „namieszała” w seniorskich zawodach w boulderingu, wygrywając między innymi srebro na Mistrzostwach Polski.

Brunka
źródło: ranking PZA

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum