17 stycznia 2016 08:29

Emocjonujący Puchar Świata w Cheongsong. Olga Kosek 9. w czasówkach

Właśnie zakończyła się druga edycja Lodowego Pucharu Świata. Na efektownej ścianie w Cheongsong (Korea Południowa) rozegrała się prawdziwie emocjonująca walka.

Ściana w Cheongsong

Bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką zawodów była ponownie Maria Tołokonina. Rosjanka, która zwyciężyła  w poprzedniej edycji w Bozeman zarówno w konkurencji na prowadzenie, jak i na czas, w pięknym stylu powtórzyła ten sam wyczyn.

W konkurencji na prowadzenie startowała nasza reprezentantka. Niestety Oldze Kosek nie udało się w Korei Południowej powtórzyć wyniku z pierwszej edycji Pucharu w Bozeman, gdzie wywalczyła kwalifikację do półfinałów, w których ostatecznie zajęła 15. miejsce. W Cheongsong na 29 zawodniczek zajęła 24 miejsce.

Walka na ścianie w Cheongsong

Zdecydowanie lepiej Oldze poszedł start w czasówkach. W kwalifikacjach wywalczyła 12. miejsce. Naszej zawodniczce udało się poprawić ten wynik i ostatecznie zajęła 9. miejsce.

Czasówki to od lat rozgrywka wewnątrz rosyjska. Wśród pań pierwsze 5 miejsc zajęły Rosjanki, a wśród panów jest jeszcze bardziej rosyjsko, przedstawiciele naszych wschodnich sąsiadów zajęli pierwsze 8 (!) miejsc. Najszybszy wśród nich był Wladimir Karatszew.

Maksim Tomiłow walczy o zwycięstwo w superfinale

Bardzo emocjonująco wyglądały finały męskie w konkurencji prowadzenie. Zacięta rywalizacja pomiędzy reprezentantem gospodarzy Park HeeYongiem a Rosjaninem Maximem Tomiłowem doprowadziła do superfinału.

W superfinale swoją szansę i wsparcie publiczności w 100% wykorzystał Park HeeYong. Wspinał się szybko i bardzo pewnie. Pokonał całą drogę (choć już poza czasem),  zapewniając swoim rodakom wymarzony spektakl.