5 stycznia 2016 11:11

Chris Sharma boulderowo – powstaje katalońskie Witness the Fitness

Dawno nie było boulderowego newsa z Chrisem Sharmą w roli głównej. A tu proszę, początek roku i pierwsze przejście Catalan Witness the Fitness w Cova de Ocell (niedaleko Barcelony).

Chris Sharma na "Catalan Witness the fitness" (fot. Riccardo Giancola)

Chris Sharma na „Catalan Witness the fitness” (fot. Riccardo Giancola)

Biegnący dachem jaskini Cova de Ocell Catalan Witness the Fitness to pierwszy od dłuższego czasu boulderowy projekt Chrisa Sharmy. Jak trudny? Tego do końca nie wiemy. Amerykanin pisze dość oględnie: „Nie jestem pewien co do wyceny, ale to coś jak 8B/B+ przechodzące w 8A+, cokolwiek to znaczy ;). Byłoby świetnie zobaczyć na boulderze więcej wspinaczy i poznać ich opinię”.

A poniżej boulderowe możliwości o “kilka lat” młodszego Chrisa. Sharma na swoim amerykańskim Witness the Fitness (8C) w Horseshoe Canyon Ranch. Słynny problem przeszedł w 2005 roku:

Od lat Chris Sharma bawi się wspinaniem i wciąż robi to na bardzo wysokim poziomie. Niewykluczone, że teraz będzie miał ochotę na większą dawkę boulderingu, zwłaszcza że Cova de Ocell (wyjątkowego miejsca, jak mówi) ma całkiem niedaleko od domu. A przy okazji, to właśnie w tym rejonie w ubiegłym roku zrobił pierwsze przejście drogi El Bon Combat, którą wycenił na 9b/b+.

Brunka
źródło: www.dpmclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum