21 stycznia 2016 10:18

2015 na skalnych ścianach wielowyciagowo – w sondzie wygrywają Łukasz Dudek i Jacek Matuszek

Znamy już wyniki sondy na najlepsze polskie przejście skalne wielowyciągowe 2015 roku. Wybieraliście spośród wielu ciekawych i różnorodnych przejść. Najwięcej Waszych głosów (a głosowało kilkaset osób) trafiło do obecnie zdecydowanie najmocniejszego polskiego zespołu Łukasza Dudka i Jacka Matuszka.

Najlepsze przejścia skalne wielowyciągowo 2015

Wasz głos zgadza się w 100% z naszą redakcyjną opinią. Łukasz Dudek i Jacek Matuszek stworzyli świetny team, który dokonuje przejść na naprawdę wysokim poziomie. W ubiegłym roku powtórzyli jako pierwsi Brento Centro (8b, 1000 m), dokonali pierwszego polskiego przejścia słynnej Bellavisty (8c, 500 m) a dodatkowo Łukasz poprowadził w całości Silbergeiera (X+, 200 m). Uff! Co będzie w tym sezonie?

Jacek Matuszek i Łukasz Dudek na Bellavista

Jacek Matuszek i Łukasz Dudek na Bellavista

Oczywiście trzeba wspomnieć o dziewczynach w tym zestawieniu. Nasze świetnie wspinające się w skałach panie ruszyły w góry i bez kompleksów wspinały się na Mnichu. Tutaj najmocniej pokazała się Ola Taistra, która dokonała pierwszego pierwszego pełnego jednodniowego kobiecego przejścia drogi Metallica.

Ola Taistra (Mammut, La Sportiva) na "Metallice" (fot. David Kaszlikowski.com)

Ola Taistra (Mammut, La Sportiva) na „Metallice” (fot. David Kaszlikowski.com)

Istotą alpinizmu jest odkrywanie tego, co nieznane, dlatego cieszymy się, że i w Waszych oczach uznanie znalazły dwa przejścia eksploracyjne – marokańskie Widmo, czyli zamknięcie przez Marcina Opozdę i Tomasza Uśmiech Samitowskiego, projektu rozpoczętego 11 lat temu oraz Dzikie historie w Kjeraq (Marcin Tomaszewski, Dariusz Sokołowski, Andrzej Drygiel).

Najlepsze przejścia skalne wielowyciągowe 2015 roku - wyniki sondy

Najlepsze przejścia skalne wielowyciągowe 2015 roku – wyniki sondy

A na koniec dziękujemy za liczny udział w sondzie. Szczęśliwcami, którzy wylosowali posiłki LyoFood są Monika Czerwińska i Łukasz Piotrowski.

 

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum