16 grudnia 2015 10:59

“Taterniczek” aperiodyk, ukazuje się kiedy chce

Mniej więcej rok temu powstał w głowie Krzyśka Barana pomysł zeskanowania wszystkich numerów “Taterniczka” i opublikowania ich w Internecie. Przypomnijmy tu, że “Taterniczek” był pismem wspinaczkowym  wydawanym pod egidą KW Kraków w drugiej połowie XX wieku i w roku 1991 został przekształcony w ukazujące się do dzisiaj “Góry”. Od roku 1980 jego redaktorem i faktycznym wydawcą była właśnie Krzysiek.

Dorożkarz Jan Kaczara czytający Taterniczka (fot. M. Bała)

Dorożkarz Jan Kaczara czytający Taterniczka (fot. M. Bała)

Po kilku miesiącach dojrzewania pomysłu i ubierania go w praktyczne ramy rzeczywistości sieciowej Krzysztof zdecydował się na założenie własnej strony www. W lipcu br. była gotowa jej pierwsza odsłona i strona została nawet zawieszona w sieci. Nie była jednak w jakimkolwiek stopniu popularyzowana, bo jej wygląd i funkcjonowanie nie zadowalały redaktora, a „mechanik strony” wyjechał na zagraniczne studia. Po wielu próbach wyprostowania sytuacji Krzysiek zdecydował się na radykalny ruch – budowę na nowo od podstaw.

Taterniczek w wersji elektronicznej

Taterniczek w wersji elektronicznej

Prace ruszyły od października i 5 grudnia 2015 Krzysztof oficjalnie ogłosił otwarcie www.taterniczek.com. Znajdują się tam informacje dotyczące aktualnych wydarzeń ze wspinaczkowego światka, ale strona oczywiście będzie miała głównie charakter archiwalny. Zasadniczym celem jest zeskanowanie i opublikowanie wszystkich numerów “Taterniczka”, jak i poprzedzających go Biuletynów.

W tej chwili możemy przeglądać cztery zeszyty, poczynając od 23, który był pierwszym wydanym pod redakcją Krzyśka. Wszystkie strony każdego numeru opublikowane są w specjalnej przeglądarce, a kilka tekstów  jest dodatkowo prezentowanych w formacie cyfrowym.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum