22 grudnia 2015 18:14

Nanga Dream Justice for All 15/16 otwiera zimowy sezon na Nanga Parbat

Dzisiaj 22 grudnia, pierwszego dnia kalendarzowej zimy, członkowie polskiej wyprawy Nanga Dream Justice for All 15/16, której celem jest pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat rozpoczęli akcję górską.

Członkowie wyprawy wyprawa Nanga Dream Justice for All 15/16 w drodze pod Nanga Parbat

Członkowie wyprawy wyprawa Nanga Dream Justice for All 15/16 w drodze pod Nanga Parbat

Wyprawa jest w Pakistanie już od ponad miesiąca. W ramach aklimatyzacji jej członkowie działali na szczycie Rakaposhi (7788 m). Efekty 2-tygodniowej akcji aklimatyzacyjnej nie wyglądają imponująco. Zespołowi udało się osiągnąć wysokość ok. 5 tys. metrów.

Następnie zespół przeniósł się pod Nanga Parbat, gdzie uczestnicy organizowali bazę i czekali na oficjalne rozpoczęcie sezonu zimowego.

Namioty bazy wysuniętej na wysokości 4100 m

Namioty bazy wysuniętej na wysokości 4100 m

Ostatni komunikat spod Nanga Parbat brzmi:

Wieści sprzed chwili :) Zima, ta kalendarzowa już jutro, zatem cała ekipa dotarła dziś do ABC (4100m) i tam spędzają noc. Jutro ruszają w górę! Trzymajcie kciuki i co tam jeszcze macie. Wigilia zapowiada się słonecznie, ciepło (względnie :)) i oby już w C1.

Liderem wyprawy jest Marek Klonowski, który swoją przygodę z Nanga Parbat rozpoczął wspólnie z Tomkiem Mackiewiczem w 2011 roku. Tym razem Markowi towarzyszą Karim Hayat, Paweł Dunaj, Paweł Witkowski, Michał Dzikowski, Tomasz Kuczyński, Tomasz Dziobkowski, Piotr Tomza, Safdar Karim.

Planowane miejsca obozów na drodze na Nanga Parbat

Planowane miejsca obozów na drodze na Nanga Parbat

Wyprawa zamierza zdobywać Nanga Parbat od strony Doliny Rupal, wielokrotnie już zimą atakowaną Drogą Schella  (w sezonie 2012/13 Tomek Mackiewicz osiągnął tam wysokość 7400 m). Zespół Marka Klonowskiego planuje wspinać się jednak innym wariantem. Wspinacze zamierzają powyżej obozu trzeciego pójść w prawo (patrz zdjęcie powyżej).

Mysza

Źródło: Nanga Dream
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum