30 grudnia 2015 11:44

Nanga Dream Justice for All 15/16 z obozem C1A

Polska wyprawa Nanga Dream Justice for All 15/16 dotarła pod Nanga Parbat jako pierwsza. Po kilku dniach działalności na ścianie Rupal zespół postawił obóz C1A na wysokości ok. 5500 m.

W obozie

W obozie

Wyprawa jako jedyna atakuje Nanga Parbat od strony Doliny Rupal, wielokrotnie już zimą próbowaną Drogą Schella. Liderem wyprawy jest Marek Klonowski, który swoją przygodę z Nanga Parbat rozpoczął wspólnie z Tomkiem Mackiewiczem w 2011 roku. Tym razem Markowi towarzyszą Karim Hayat, Paweł Dunaj, Paweł Witkowski, Michał Dzikowski, Tomasz Kuczyński, Tomasz Dziobkowski, Piotr Tomza, Safdar Karim.

Z tak wygodnej bazy wypadowej chyba ciężko jest się ruszyć :)

Z tak wygodnej bazy wypadowej chyba ciężko jest się ruszyć :)

Wyprawa wyruszyła 45 dni (!) temu, ale właściwą akcję pod Nanga Parbat rozpoczęła 21 grudnia, kiedy to zespół założył C1 na wysokości 5100 m.

23 grudnia Marek Klonowski i Tomasz Dziobkowski poręczują trudniejsze odcinki powyżej C1 i zakładają obóz do C1A na wysokości 5500 m.

W góry, w góry miły bracie...

W góry, w góry miły bracie…

25 grudnia, jeszcze przed pogorszeniem pogody, Paweł Witkowski i Marek Klonowski zdołali z linami podejść jedynie 100 metrów powyżej C1A a ich ostatnia relacja brzmi:

Zabezpieczamy obóz C1A przed armagedonem i schodzimy do bazy. Za nami rozpoczyna się wichurka – Góra śpiewa basem głębokim. W bazie niespodzianka, choinka, słodkie wykwintały na stole. Dziku wita nas herbatką od żony. Na obiad wjeżdża kasza gryczana i kapusta kiszona. Brzuszki pełne, humory dopisują. Wieczorem Pablo robi barszcz czerwony, Kudłaty odsmaża pierogi lepione jeszcze 19 grudnia specjalnie na święta. Dziku i Marek zmęczeni tańcami odpadaja pierwsi z imprezy, a tymczasem szef kuchni wpada z tortem. Dziubas również instaluje się do śpiwora. Pablo i Kudłaty ze spiżarki wyciągają sok, który nie zamarza. Dobra – idziemy spać.

Mysza
Źródło: Nanga Dream
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum