8 grudnia 2015 15:29

12 grudnia startuje II edycja Tyskiego Festiwalu Podróżniczego

W dniach 12-13 grudnia odbędzie się w Tychach II edycja Tyskiego Festiwalu Podróżniczego. Impreza jest dwudniowa, niebiletowana, organizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

tyski-festiwal-podrozniczy-plakat

Pierwszy dzień festiwalu (12.12.15) odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, przy ul. Bohaterów Warszawy 26. W programie tego dnia warsztaty: lawinowe i zimowej turystyki górskiej, fotografii podróżniczej, rowerowe, a także „Podróże z dzieckiem w plecaku” i „Jak kupić bilet lotniczy za 1 EUR”.

W niedzielę (13.12.15) festiwal przeniesie się do auli przy al. Niepodległości 32 (dawny WSZiNS). Tam odbędą się prelekcje, projekcje filmów, podzielone na kilka paneli tematycznych: Górski, „Ekstremalne dziewczyny”, „Ekstremalni niepełnosprawni”, „Freeride narciarsko – snowboardowy”.

Drugiego dnia zostanie też przeprowadzona akcja fundacji DKMS; będzie możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Podobnie jak rok temu, na festiwalu nie zabraknie gości specjalnych, będą: Ryszard Pawłowski – himalaista, pięciokrotny zdobywca Everestu, Kamila Kielar – dziennikarka, podróżniczka, autorka bloga „Bear Girl. O Podróżach z Pazurem”, która na koncie ma samotne podróże rowerowe na Alasce, Kamczatce, w Kanadzie, Dariusz Strychalski – niepełnosprawny ultramaratończyk, który ukończył najtrudniejszy ultramaraton na świecie – Badwater w Kalifornijskiej Dolinie Śmierci.

W ramach festiwalu odbędą się również pokazy 2 filmów: „The Onekotan – the lost island” – o wyprawie narciarskiej na niezamieszkaną wyspę wulkaniczną na Morzu Ochockim oraz „Into the sea” o 3 surferkach w Iranie – film pokazuje problemy kobiet w świecie muzułmańskim, które walczą o możliwość aktywnego życia.

Więcej o festiwalu dowiecie się na stronie festiwalowej: www.festiwalzdobywcow.eu.

Organizatorzy

Pod patronatem

wspinanie.pl_120_33
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum