3 listopada 2015 17:45

Lodowy Puchar Świata gotowy do startu!

Znamy już dokładny harmonogram Lodowego Pucharu Świata 2016. Miłośnicy stalowych ostrzy i panela ponownie zawitają na trzy kontynenty, ale ich kalendarz nie będzie aż tak napięty, jak w ubiegłym sezonie – zaplanowano 4 edycje Pucharu.

UIAA od lat wzmaga wysiłki, by popularyzować zawodnicze wspinanie lodowe i przekształcić tę dyscyplinę w sport olimpijski. Podczas Igrzysk w Soczi wspinaczka lodowa była prezentowana turystom i widzom a szefowie UIAA nieustannie lobbują we władzach Komitetu Olimpijskiego na rzecz  włączenia wspinania w program Igrzysk, celem są Igrzyska w Pekinie w 2022 roku. W tym ambitnym celu ma pomóc prezentacja wspinania lodowego na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, które zostaną rozegrane w 2016 roku w Lillehammer.

Tegoroczny sezon, którego głównym sponsorem jest koreański rozpoczyna się 11 grudnia w Bozeman (USA). Tytułów bronić będą w konkurencji na trudność Włoszka Angelika Rainer i Rosjanin Maksim Tomiłow. W zdominowanej przez Rosjan konkurencji na czas uciekać rywalom po lodzie będą Jekaterina Feoktistowa i Nikołaj Kuzowlew.

UIAA Ice Climbing World Tour 2016:

 • 11– 12 grudnia 2015 – Bozeman, USA.
  Puchar Świata i Mistrzostwa Ameryki Północnej
 • 16 – 17 stycznia 2016 – Cheongsong, Korea Południowa.
  Puchar Świata i Mistrzostwa Azji
 • 22 – 23 stycznia 2016: Saas Fee, Szwajcaria.
  Puchar Świata
 • 29 – 31 stycznia 2016: Rabenstein, Włochy.
  Puchar Świata

Dodatkowo w dniach 6-7 lutego w Rabenstein (Włochy) zostaną rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Świata.

Mysza

Źródło: UIAA
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum