9 listopada 2015 15:36

Nagroda dla polskiego filmu na Banff Mountain Film and Book Festival

Dokument “The Great Alone” zdobył Grand Prix jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – Banff Mountain Film and Book Festival. Z najlepszy długometrażowy film górskim uznano „K2. Dotknąć nieba” w reżyserii Elizy Kubarskiej.

W filmie „K2. Dotknąć nieba” Eliza Kubarska zabiera na wyprawę do podnóża K2 dzieci tragicznie zmarłych alpinistów. Bohaterowie próbują zmierzyć się z przeszłością, stawiając pytanie o cenę pasji, o to, co w życiu ważne. Więcej o filmie przeczytacie tutaj.

Nagrodzony Grand Prix festiwalu w Banff dokument “The Great Alone” to historia powrotu na Alaskę, mistrza psich zaprzęgów Lance’a Mackey’a.

W najbardziej interesującej nas kategorii najlepszy film wspinaczkowy zwyciężył “A Line Across the Sky” w reżyserii Petera Mortimera, Josha Lowella, dokumentujący słynny trawers Fitz Roy wyjątkowego duetu w składzie Tommy Caldwell i Alex Honnold (przejście nagrodzone Złotym Czekanem). Film będą mieli okazję zobaczyć widzowie nadchodzącego Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Medicine-Walk_cover-389x600[1]

W konkursie książkowym Nagrodę Główną zdobyła„Medicine Walk”. Powieść Richarda Wagamese zagłębia się w historię skomplikowanej relacji ojca z synem. Jej tłem, ale i ważnym elementem są góry Kolumbii Brytyjskiej.

Mysza

Źródło: The Banff Center
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum