12 listopada 2015 19:39

Mount Everest w wirtualnej rzeczywistości

Wydawało się, że większość z nas nigdy nie będzie miała szansy zmierzyć się ze słynnym i niebezpiecznym Icefallem, pokonać uskoku Hilarego i stanąć na szczycie Mount Everestu. A jednak nie, już w przyszłym roku za sprawą rzeczywistości wirtualnej, przynajmniej wizualne wrażenia, mają być dostępne dla posiadaczy tej technologii.

Mount Everest w modelu VR

Mount Everest w modelu VR

Sólfar Studios zapowiada na przyszły rok premierę produktu Everest VR, za sprawą którego będzie można odbyć wirtualną wyprawę na Mount Everest. Firma wygeneruje wirtualną górę z ponad 300 tys. zdjęć zrobionych w wysokiej rozdzielczości (demo modelu na filmie poniżej). Prezes Sólfar, Kjartan Pierre Emilsson, mówi:

Naszym celem jest stworzenie takiej rzeczywistości, w której będzie można się poczuć jak na wspinaczce Mount Everest. To coś niesamowitego, czego większość nigdy nie spróbuje w prawdziwym świecie. Dzięki prawdziwym zdjęciom i dużej interaktywności Everest VR pozwoli zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, która jest niezwykle realistyczna i naprawdę oszałamiająca.

Cóż może to właściwa odpowiedź na nieustane oblężenie góry, które choć chwilowo wstrzymane po tegorocznym trzęsieniu ziemi w Nepalu na pewno zostanie wznowione…

Mysza

Źródło: polygon.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum