5 listopada 2015 12:42

Magisterkowalski.blog. Historia przerwanej miłości

Ukazała się książka „Magisterkowalski.blog. Historia przerwanej miłości”, opowieść Tomka Kowalskiego i Agnieszki Korpal o ich miłości do siebie, do życia, do gór, do sportu, ilustrowana kolorowymi fotografiami z podróży, zawodów i codziennego życia.

Magisterkowalski.blog. Historia przerwanej miłości (Tomek Kowalski, Agnieszka Korpal)

Tomka Kowalskiego, podróżnika, alpinistę, ultramaratończyka, którego największą pasją były góry i Agnieszkę Korpal, rowerzystkę, biegaczkę, triathlonistkę połączyła wspólna pasja i miłość, a rozdzieliła śmierć Tomka na Broad Peaku, po dokonaniu przez niego pierwszego zimowego wejścia na ten ośmiotysięcznik.

„Magisterkowalski.blog. Historia przerwanej miłości” to ich wspólne dzieło, stworzone z zapisków Tomka prowadzonych na jego blogu i wspomnień Agnieszki. Pięknie o konieczności ukazania się tej książki napisał jej wydawca Stanisław Pisarek:

Kiedy we wrześniu 2013 roku na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju wysłuchałem prelekcji Agnieszki o Tomku, a potem wraz z tysiącem innych ludzi przez kilka minut na stojąco biłem brawo, wiedziałem, że uczestniczę w czymś niezwykłym Agnieszka, mówiąc o Tomku i pokazując Jego zdjęcia, dała nam poznać wspaniałego chłopaka, a jednocześnie i jakby gdzieś w tle, może nawet nie do końca chcąc, pozwoliła zajrzeć w głąb swojego wielkiego bólu po Jego stracie. Dwójka fantastycznych ludzi, którym góry zabiły miłość. Pasje tych dwojga oraz siła i barwa ich uczucia są tak wielkie, że nie można było nie podjąć próby ich zapisu. To dlatego powstała ta książka.

O Tomku możecie przeczytać więcej w tekście: Tomek Kowalski – „aby spełniać marzenia”.

Agnieszka Korpal opowie o książce i Tomku podczas specjalnej prezentacji na 13. Krakowskim Festiwalu Górskim w niedzielę 6 grudnia.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum