29 listopada 2015 11:50

Obsesja – Łukasz Dudek proponuje pierwsze polskie 8C!

Łukasz Dudek przeszedł 40-ruchowy (!) problem na Diabelskim Schronisku w Kusiętach. Dla Obsesji zaproponował wycenę 8C!

Łukasz Dudek na Obsesji 8C (fot. Jacek Matuszek /jacekmatuszek.com)

Łukasz Dudek na Obsesji 8C (fot. Jacek Matuszek /jacekmatuszek.com)

Problem jest kombinacją istniejących boulderów oraz sporego fragmentu nowego terenu, to ten nowy fragment jest najtrudniejszy. Obsesja rozpoczyna się od problemu Forest Gump 6C, następnie 12 nowych ruchów, potem łączy się z Szatańskimi Wersetami 8A/+ i kończy się Egzekutorem 7B+.

Łukasz na profilu Alpine Wall Tour napisał:

Po około 40-50 dniach spędzonych na projekcie, wreszcie udaje mi się połączyć wszystkie przechwyty w jeden ciąg. Pierwszy raz miałem okazję mierzyć się z problemem, który przytrzymał mnie tak długo. Nie wiem, jak to jest trudne. Mogę być tylko pewien, że doszedłem do kresu swoich fizycznych możliwości. Ani w przeszłości, ani w przyszłości nie będę w stanie zrobić nic trudniejszego. Problem zawładnął moim umysłem, stał się swego rodzaju obsesją… Cieszę się, że jestem już wolny…

Łukasz to jeden z najlepszych polskich wspinaczy skalnych ostatnich lat. Prowadzi najtrudniejsze drogi (patrz Najtrudniejsze polskie drogi wspinaczkowe…) i rozprawia się z mitami (Pandemonium).

Jest wspinaczem wszechstronnym, wystarczy wspomnieć jego przejścia trudnych wielowyciągówek – End of SilenceDes Kaisers neue KleiderBrento Centro, Silbergeier, Bellavista.

Łukasz od lat konsekwentne wspina się także w Polsce, gdzie jak widać znajduje kolejne wyzwania. Gratulacje!!!

Mysza

Źródła: Alpine Wall Tour, Climb.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Obsesja! [4]
    Lol!! Gratulacje Lukasz!! Szczena odpada...:)

    29-11-2015
    Apache