21 listopada 2015 22:14

Kasia Ekwińska i Andrzej Mecherzyński-Wiktor Mistrzami Polski w boulderingu

W wypełnionym po brzegi Bloco wyłoniono tegorocznych Mistrzów Polski w boulderingu. Tytuły w pięknej walce zdobyli Kasia Ekwińska i Andrzej Mecherzyński-Wiktor.

Wszyscy finaliści Mistrzostw Polski na scenie Bloco

Wszyscy finaliści Mistrzostw Polski na scenie Bloco

Walka w warszawskiej boulderowni Bloco była zażarta. Świetnie wystartowała Kasia Ekwińska i rozprawiła się z finałowymi boulderami popisowo. Pierwsze trzy z ustawionych przed ekipę routesetterów w składzie Aleksander RomanowskiMarcin Wszołek nie sprawił zawodniczce z Torunia żadnych problemów. Wszystkie pokonała w pierwszej próbie. Wydaje się, że jedynie brak koncentracji sprawił, że czwarty boulder nie padł w pierwszym podejściu.

Ale trzeba wspomnieć, że rewelacyjnie wystartowała młodziutka Ida Kupś. 16-latce również nie oparł się żaden problem i w swoich pierwszych seniorskich Mistrzostwach Polski wywalczyła srebrny medal!

Wśród panów nie było tak jednoznacznego lidera i losy mistrzostwa ważyły się do startu ostatniego zawodnika finałów a zarazem gospodarza Bloco – Kuby Jodłowskiego. Szansę na wywalczenie złota dał Kubie oraz Adrianowi Chmiale fatalny start na czwórce dotychczasowego lidera finałów i obrońcy tytułu – Andrzeja Mecherzyńskiego-Wiktora.

Mechanior do ostatniej, połogiej płytki szedł jak przecinak, jednak na niej właśnie stracił pewność siebie i zaliczył jedynie bonus. Jednak Kuba mimo zaciętej walki i, mimo że był naprawdę blisko, nie wykorzystał tej szansy. Tytuł Mistrza Polski utrzymał Mechanior. Z problemem czwartym poradził sobie jedynie Jakub Główka.

Mężczyźni:

 1. Andrzej Mecherzyński-Wiktor
 2. Adrian Chmiała
 3. Jakub Jodłowski
 4. Jakub Główka
 5. Konrad Ociepka
 6. Grzegorz Lenartowicz
Szczegółowe wyniki finałów Mistrzostw Polski 2015

Szczegółowe wyniki finałów Mistrzostw Polski 2015

Kobiety:

 1. Katarzyna Ekwińska
 2. Ida Kupś
 3. Paulina Kalandyk
 4. Julia Zaniewska
 5. Klaudia Buczek
 6. Karolina Ośka

Mysza
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum