19 listopada 2015 16:03

Granty Funduszu Zawady przyznane!

Fundacja Wspierania Polskiego Alpinizmu im Jerzego Kukuczki rozpatrzyła wnioski, które wpłynęły do Funduszu Zawady na okres grudzień 2015 – maj 2016.

Fundacja Kukuczki, logo

Z nadesłanych projektów 3 zasłużyły, zdaniem zarządu, na dofinansowanie i są to:

1. Patagonia, rejon Cerro Torre, Agnieszka Tyszkiewicz i Marcin Wernik – kwota 2000zł
Zespół ten swoim wcześniejszym przejściem Supercanalety udowodnił wysokie kompetencje, co wraz z ostatnimi osiągnięciami Marcina zapewnia wysokie prawdopodobieństwo realizacji założonych celów.

2. Nanga Parbat zimą, Adam Bielecki i Jacek Czech – kwota 2000zł.
Doświadczony zespół i bardzo ambitny cel. Próba szybkiego wejścia obarczona spora ilością niewiadomych – ale nie nierealna, zwłaszcza biorąc pod uwagę planowaną działalność innych wypraw w tym terminie. Dofinansowanie nieco symboliczne w kontekście kosztów wyprawy, jako przejaw wsparcia dla projektu.

3. Yosemite, El Capitan, Maciej Kowalczyk i Mateusz Zabłocki – 2000zł.
Młody, ambitny zespół, który swoimi ostatnimi przejściami udowodnił, że może się mierzyć nawet z trudnymi klasykami rejonu.

Wśród zgłoszonych projektów zabrakło w tym półroczu wypraw, jakie Fundacja najchętniej wspiera – wyjazdów w góry wysokie na ambitne cele sportowe, niekoniecznie wysokie szczyty, ale śmiałe cele realizowane w stylu alpejskim na trudnych ścianach. Być może w drugiej turze składania wniosków takie projekty się pojawią.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem Funduszu im . Andrzeja Zawady, wnioski składa się:

  1. do 15 listopada na okres grudzień-maj.
  2. do 15 maja na okres czerwiec-listopad.

Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

W załączeniu : zestawienie zgłoszonych wniosków.

Andrzej Zawada pod Everestem (fot. Bogdan Jankowski)

Andrzej Zawada pod Everestem (fot. Bogdan Jankowski)

Fundusz im. Andrzeja Zawady powstał w celu wspierania wybitnych projektów alpinistycznych w górach wysokich, planowanych przez młodych wspinaczy. Powstał z inicjatywy Pani Anny Milewskiej-Zawady, środki tworzące obecnie fundusz założycielski pochodzą z oszczędności Państwa Zawadów.

 

Ideą przedsięwzięcia jest upamiętnienie Andrzeja Zawady, pioniera i czołowego animatora polskiego himalaizmu zimowego, oraz pomoc dla dobrze rokujących młodych wspinaczy wysokogórskich. Fundusz decyzją Pani Anny został początkowo powierzony PZA; a od 2007 roku, również z jej woli, administruje nim Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, dzięki czemu można wspierać go również darowiznami w ramach odpisów podatkowych 1%. Coroczne dotacje z Funduszu przyznawane są w drodze konkursu.

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum