16 października 2015 18:02

Premiera „Każdemu Everest” w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Na Scenie Studyjnej jeleniogórskiego Teatru trwają ostatnie przygotowania do premiery spektaklu „Każdemu Everest” Radosława Paczochy w reżyserii Piotra Jędrzejasa – Dyrektora Naczelnego Teatru, a także przewodnika górskiego.

kazdemu-everest-plakat

Twórcy konfrontują się z wyzwaniami, jakie stawiają przed sobą uczestnicy wypraw wysokogórskich, ekspedycji, których sens można zrozumieć dopiero po zdobyciu pewnej wysokości nad poziomem morza. Radosław Paczocha w swoim tekście próbuje zmierzyć się z Everestem niezwykłości ludzi stojących za polskim himalaizmem, Everestem niezrozumienia zwykłych śmiertelników i Everestem pragnień, wspinania, ekstremalnych doznań i zdobywania.

Premiera spektaklu odbędzie się 24 października 2015 roku, o godz. 19:00 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (Aleja Wojska Polskiego 38).

teatr-im-kamila-norwida-logo

Autor: Radosław Paczocha
Reżyseria: Piotr Jędrzejas
Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
Muzyka: Sławomir Kupczak
Występują: Małgorzata Osiej – Gadzina, Bogusław Kudłek, Bogusław Siwko, Sebastian Świerszcz (gościnnie)/Robert Mania.

Marta Pasławska

Radosław Paczocha (rocznik 1977) to absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest laureatem V Ogólnopolskiego Konkursu na Dramat “Windowisko 2008” za sztukę “Zapach czekolady”. Napisał także dramaty – utrzymany w poetyce amerykańskiego filmu kryminalnego “Bar Babylon”, komediodramat “Być jak Kazimierz Deyna” oraz “Przyjaciel”, oparty na sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, za który został nagrodzony w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dramaturgicznego organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu – Metafory Rzeczywistości 2009.

Jego dramat “Beniamin” wyróżniono w III edycji konkursu “Komediopisania 2011”, zorganizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi. W 2012 r. otrzymał Stypendium “Młoda Polska”. Za tekst “Wizyta” został uhonorowany drugą nagrodą IV edycji konkursu “Komediopisania 2012” w Łodzi, a sztuka “Faza delta” trafiła do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2012.

Piotr Jędrzejas (rocznik 1975) jest aktorem i reżyserem, absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Ukończył kurs aktorski w Holborn Centre for the Performing Arts w Kingsway College w Londynie. Był także stypendystą Institut del Teatro w Barcelonie. Jako reżyser i aktor współpracował z teatrami w Krakowie, Zabrzu, Kielcach, Olsztynie, Warszawie, Gdańsku i hiszpańskiej Katalonii. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

***

Patronat nad spektaklem objęło

wspinanie.pl_120_33
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum