17 października 2015 19:35

Edyta Ropek trzecią sprinterką PŚ w Wujiang

Trwa Puchar Świata w Wujiang. Starty w Chinach zakończyli już biegacze, wciąż walczą specjaliści od prowadzenia. My cieszymy się z wysokich lokat Polaków, no i przede wszystkim z medalowego miejsca Edyty Ropek.

Edyta Ropek znów na podium (fot. Arkadiusz Kamiński)

Najlepiej z naszej sprinterskiej kadry pobiegła w Chinach Edyta Ropek, plasując się na 3. miejscu. To świetny sezon dla Edyty, która w klasyfikacji generalnej czasówek zajęła ostatecznie bardzo dobre, najwyższe z Polek, 5. miejsce. Z piątym czasem start w Wujiang kończy Ola Rudzińska, z siódmym Klaudia Buczek. Stawkę kobiet zamyka w Chinach Ania Brożek – na miejscu 16.

Finałowy Puchar Świata na czas wygrała Rosjanka Maria Krasawina, która z czasem 7.86 wyprzedziła w decydującym wyścigu Francuzkę Anouck Jaubert (8.12). Tym samym panie zamieniły się miejscami w rankingu, pozycja liderki w sezonie 2015 należy do Rosjanki.

Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem w Wujiang okazał się Irańczyk Reza Alipourshenazandifar. W finale zmierzył się z utytułowanym Liborem Hrozą – Czech nie ukończył biegu. Najwyżej z naszych, na 5. pozycji, uplasował się Marcin Dzieński (w klasyfikacji końcowej na świetnym 4. miejscu), Michał Lewicki był 15. Lider PŚ Chińczyk Qixin Zhong na swoim podwórku zajął dopiero 8. miejsce.