26 października 2015 09:17

Dziś lecimy na wspin! Ziomy na wspin!

Mamy to! Za sprawą Jareckiego, rapera i wokalisty, powstał pierwszy polski rapowy klip wspinaczkowy. A zatem “Dziś lecimy na wspin!” :)

Na stronie Jarecki czytamy:

Wspin to prawdopodobnie pierwszy polski rapowy klip o tematyce wspinaczkowej, ale przede wszystkim najpiękniejsza pamiątka ze wspólnych wypadów w skały, jaką można sobie wymarzyć. Naszpikowany nomenklaturą wspinaczkową wiernie oddaje charakter wyjazdów i przekazuje ogrom tajnych patentów z zakresu dobrego wspinu. Akcja rozgrywa się w skałach Lądeckich i Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialne jest SCH media, a wszystko z czystej zajawki.

Jarecki, a właściwie Jarosław Kubów to wszechstronny wykonawca. Debiutował współtworząc trzon zespołu „Kultórwa”. Grupa wydała parę dobrze przyjętych albumów, które zyskały liczne nagrody oraz studenckie wyróżnienia. Bardzo dobrze została przyjęta jego pierwsza solowa płyta “Styldohwil”, w której Jarecki połączył funk, rap, jazz i reggae. Jarecki jest także laureatem nagrody im. Anny Jantar na 43 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

W historii polskiej muzyki rozrywkowej utwory muzyczne związane ze wspinaniem można policzyć na palcach jednej ręki. Przykładem najmocniejszym jest na pewno “Cień wielkiej góry” Budki Suflera, ale stylistykę i klimat mamy tu zdecydowanie odmienną:

Mysza

Jarecki – Wspin”

Scenariusz: Jarecki
Reżyseria: Krzysztof Kurenda, Jarecki
Zdjęcia: Michał Schwierc
Montaż: Michał Schwierc, Jarecki
Muzyka: Bartosz Kochanek
Słowa: Jarosław Kubów

Wystąpili:
Kamila Kubów
Beata Miłoś
Agnieszka Kurenda
Antoś Kubów
Filipek Kurenda
Darek Mikicki
Krzysiek Kurenda
Radek Kurenda
Jarek Kubów

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  House Of Pain tribute [5]
  Piekielne! Zdaje się, że na 1:00 Jarecki wstawił tribute do…

  26-10-2015
  mloskot

  Mucha nie siada [1]
  a wczesniej (prawie) dostali Jedynke. I to w wersji super.

  26-10-2015
  TomaszKa