7 września 2015 10:29

Rock Master pod znakiem Duel – wygrywają Hélène Janicot i Adam Ondra

Czy może być coś bardziej widowiskowego niż równoczesny wyścig z trudnościami i z czasem najlepszych wspinaczy świata? W konkurencji Duel, rozgrywanej od lat podczas Rock Master, zwyciężyli Francuzka Hélène Janicot i Czech Adam Ondra.

Trudno o lepszy finał - Adam Ondra i Sean McColl (fot. Giulio Malfer)

Trudno o lepszy finał – Adam Ondra i Sean McColl (fot. Giulio Malfer)

Konkurencja Duel, pod znakiem której stała w tym roku rywalizacja w Rock Master, polega na tym, że dwóch zawodników wspina się (z dołem) równolegle po identycznej drodze. Ten, który pokona swoją drogę szybciej, przechodzi do następnej rundy. Tradycyjnie do boju stanęła doborowa stawka zawodników, zaproszone ósemki pań i panów. Nie mogło zabraknąć także siedmiokrotnego[!] triumfatora imprezy, Ramona Juliena Puigblanque. To jednak nie Hiszpan grał pierwsze skrzypce podczas tegorocznego Rock Master…

Królem Arco został w tym roku Adam Ondra, który zwycięstwem w Rock Master potwierdził, że w pełni zasłużył na tytuł La Sportiva Competition Award 2015. Mimo że Czech nie błyszczy jakoś specjalnie w PŚ (wciąż trwają rozgrywki w prowadzeniu), w Arco pokazał prawdziwe mistrzostwo. W finale pokonał innego mistrza zawodniczych aren Seana McColla (Kanadyjczyk pechowo nie wyłączył zegara), najlepszego zawodnika Duel w ubiegłym roku. 3. miejsce zajął Francuz Gautier Supper, wyprzedzając Słoweńca Domena Skofica.

Wśród kobiet najszybciej i najskuteczniej wspinała się Hélène Janicot (poprzednią edycję Rock Master kończyła na 3. pozycji). Francuzka wyprzedziła w finale rodaczkę Mathilde Becerra. Na podium zmieściła się jeszcze Belgijka Anak Verhoeven, która brąz wywalczyła w „biegu” z Miną Markovic.

Pełną listę triumfatorów Rock Master, począwszy od 1987 roku znajdziecie TUTAJ.

Finałowe pojedynki Rock Master 2015:

Brunka
źródło: www.planetmountain.com, www.rockmasterfestival.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum