17 września 2015 13:02

Nina Gmiter – do Verdon po Spanish Caravan 8c

Po swoją drugą drogę 8c Nina Gmiter (KW Warszawa, wgore.eu, Heartbeat, Wild Climb Shoes) pojechała do Gorges du Verdon. Poprowadziła tam Spanish Caravane.

Nina na "Spanish Caravan" (fot. arch. N. Gmiter)

Nina na “Spanish Caravan” (fot. arch. N. Gmiter)

Spanish Caravane to mocno przewieszona, długa na 50 metrów linia sektora Ramirole. Co ciekawe, całkiem niedawno, bo w sierpniu tego roku odnotowano pierwsze kobiece przejście drogi, a należy ono do Carole Palmier.

Nina o swoim przejściu:

Od samego początku Spanish Caravane bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ nie ma na niej żadnego loteryjnego ruchu… albo trzymam chwyty i mam siłę wykonywać przechwyty, albo nie.

W drogę wstawiłam się za namową przyjaciela, z którym się wspinam. Marvin stwierdził, że 8c jest łatwiejsze niż La feu occulte 8b+ (na tym samym kawałku skały), które wówczas patentowałam. Na koniec dnia wspinaczkowego wybrałam się więc na Karawanę, udało mi się porobić ruchy i zdecydowałam, że jeśli uporam się szybko z 8b+, to w nagrodę zapoznam się bliżej z 8c tzn. przygotuję projekt na przyszłe wakacje. Nie spodziewałam się, że uda mi się poprowadzić tę drogę tak szybko.

Ważne było dobre przygotowanie fizyczne, całe lato ćwiczyłam na warszawskiej Arenie w Gore, gdzie mam możliwość bezstresowego trenowania o każdej porze dnia i nocy oraz świetna zabawa z moim partnerem wspinaczkowym. Dużą frajdę sprawiało nam wspólne patentowanie… Marvin rozpatentowal bardziej siłowe partie, a ja znalazłam sposób na miejsca, gdzie przedramiona wołają o pomoc :)

Dla Niny, jak wspomniałam, Spanish Caravane jest drugą tak trudną drogą w dorobku, pierwszą było Fish Eye w Olianie, pokonane w sezonie 2014. Natomiast tego lata sporo czasu Nina spędziła w innej francuskiej miejscówce – Pic Saint Loup. Przywiozła stamtąd aż cztery drogi 8b+; Snails paradise, Les Rois du petrole, Riche du Temps i Dieu.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum