18 sierpnia 2015 13:01

Odnaleziono ciała na Elbrusie. To prawdopodobnie Polacy [aktualizacja]

Jak podaje rosyjska agencja Ria Novosti na zachodniej ścianie Elbrusa, najwyższego szczytu Kaukazu, odnaleziono ciała alpinistów, to najprawdopodobniej poszukiwani od niedzieli Polacy.

Elbrus

Elbrus

Zaginieni trzej wspinacze oddzielili się od reszty grupy (cała grupa liczyła 6 osób). Gdy ich towarzysze stracili z nimi kontakt zaalarmowali służby. Wczoraj wieczorem ratownicy natrafili na plecak, w którym był paszport jednego z zaginionych.

Dziś rano wznowiono zawieszone wczoraj z powodu złej pogody poszukiwania. Ciała wspinaczy dostrzeżono ze śmigłowca, 5400 metrów nad poziomem morza. Trwa próba przeniesienia ciał do helikoptera i przetransportowania ich do miejscowości Tierskoł, gdzie mają zostać przekazane odpowiednim służbom.

Aktualizacja:

Ostatnie informacje z Ria Novosti:

Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem, które na tę chwilę potwierdza odnalezienie na Elbrusie dwóch ciał, poszukiwania trzeciego zaginionego trwają.

Bartosz Cichocki, rzecznik ambasady RP w Moskwie potwierdził, że odnalezieni to obywatele Polski.

Zaginieni Polacy należeli do Polskiego Klubu Alpejskiego, na stronach organizacji możemy przeczytać:

Z ogromnym żalem informujemy, że dziś rano pod szczytem Elbrusa znaleziono najprawdopodobniej ciała trzech Naszych Kolegów. Jesteśmy w stałym kontakcie z grupą ratowników oraz z Rodzinami. Do czasu ustalenia szczegółów, osobom postronnym nie będziemy przekazywali informacji. Łączymy się w smutku z Rodzinami Naszych Kolegów, jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Źródło: RMF24, TVN24

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum