12 sierpnia 2015 07:22

Matik – Produkt Tygodnia

Matik został zaprojektowany na potrzeby wspinaczki sportowej, przeznaczonej dla lin pojedynczych do średnicy 10,2 mm. Producenci zaznaczyli, iż optymalna średnica liny, przy której przyrząd będzie pracował idealnie to 8,6 mm a 9,6 mm.

Przyrząd asekuracyjny Matik

Przyrząd asekuracyjny Matik

Praca na Matiku jest bardzo intuicyjna, poradzą sobie z nim nawet najmłodsi wspinacze. Przyrząd dzięki innowacyjnej konstrukcji, fantastycznie pracuje przy podawaniu liny prowadzącemu i jej wybieraniu jest intuicyjne i bezproblemowe. Blokowanie liny w razie odpadnięcia prowadzącego łatwe z możliwością zdynamizowania asekuracji, szczególnie na cieńszej linie.

Przyrząd asekuracyjny Matik

Przyrząd asekuracyjny Matik

Opuszczanie partnera i zjazd dzięki nowemu rozwiązaniu dźwigni odblokowującej nie wymaga użycia siły i pozwala na płynną regulację hamowania. Przy zbyt mocnym nacisku “wajchy” i za szybkim opuszczaniu lub zjeździe Matik blokuje linę, jest to świetne i dające bezpieczeństwo rozwiązanie.

Przyrząd asekuracyjny Matik

Przyrząd asekuracyjny Matik

Podsumowując, nowy wyrób CAMP-a to świetny przyrząd do asekuracji prowadzącego na drogach sportowych, na “wędkę” i zjazdu na linach pojedynczych, zwłaszcza tych cieńszych.

  • Optymalna średnica liny: 8,6-9,6 mm
  • Maksymalna średnica liny: 10,2 mm
  • Waga: 276 g

Więcej informacji znajdziecie w sklepie internetowym rockice.pl.

Dystrybutorem CAMP w Polsce jest firma Namaste.

Materiały informacyjne – NAMASTE
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum