21 sierpnia 2015 12:18

Marcin Michałek i Wojtek Szulc na klasykach Cima Piccola

Młody zespół z Gliwic w składzie Marcin Michałek (KW Gliwice / Rocklife.com.pl) oraz Wojciech Szulc (KW Gliwice / Grupa Młodzieżowa PZA) przeszedł na początku sierpnia dwa klasyki Cimy Piccola. Na początku padło Gelbe Mauer 7a+ OS (320 m).

Marcin Michałek i Wojtek Szulc na szczycie Cima Piccola

Marcin Michałek i Wojtek Szulc na szczycie Cima Piccola

Marcin:

Jako że był to nasz pierwszy wyjazd w Dolomity, na początek chcieliśmy zmierzyć się z jakąś dobrze obitą drogą, aby zobaczyć na czym polega wspinanie na Cimach oraz jakiej klasy są siódemki w tym rejonie. Droga okazała się rzeczywiście pięknym klasykiem – na całej długości oferuje równe trudności w dobrej jakości skale i doskonałym skałkowym obiciu. Drogę serdecznie polecamy zespołom, które nie posiadają jeszcze doświadczenia górskiego.

Po 5. wyciągu drogi "Gelbe Mauer"

Po 5. wyciągu drogi „Gelbe Mauer”

Trzy dni później zespół pokonał drogę biegnącą na lewo Gelbe Mauer Ötzi trifft Yeti 7a+ Flash (320 m).

Po przejściu Gelbe Mauer chcieliśmy zmierzyć się z którymś z klasyków na północnych ścianach, niestety warunki w ścianie na to nie pozwalały, dlatego wybraliśmy kolejną drogę na południowej ścianie Cima Piccola. Ötzi z charakterze jest podobny do Gelbe Mauer z tą różnicą że ciąg trudności jest mniejszy, natomiast obicie bardziej wymagające, a skała gorszej jakości.

Poniżej krótki film, który obrazuje wyjazd i poprowadzone drogi.

Zespół dziękuje sklepowi exploteam.pl za okazane zniżki sprzętowe.

exploteam-logo

Red.
Info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum