27 sierpnia 2015 11:30

Czułem się jak po 10-kilometrowym biegu – Alex Megos powtarza Thor’s Hammer 9a+

Do Flatanger postanowił zajrzeć Alex Megos. I jak łatwo się domyślić, Niemiec zdążył już zrobić wyśmienite przejście. A cieszył się z pierwszego powtórzenia jednej z trudniejszych propozycji jaskini Hanshellaren – Thor’s Hammer 9a+.

Morze wspinania we Flatanger. Alex Megos na "Thors Hammer" 9a+ (fot. Rajmund Matros)

Morze wspinania we Flatanger. Alex Megos na “Thor’s Hammer” 9a+ (fot. Rajmund Matros)

Alex Megos:

Thor’s Hammer 9a+ we Flatanger zrobione! W moim odczuciu trudniejsze niż jakakolwiek inna droga, jaką poprowadziłem w tych trudnościach. Trzy dni zajęło mi połączenie w całość około 60 metrów, w przewieszeniu wahającym się od 55 do 85 st. Czas przejścia 38 min… czułem się jak po 10-kilometrowym biegu!

Trzeba przyznać, że rzadko słychać aż taki entuzjazm w głosie Megosa. Być może Niemiec zdecyduje się wstawić w którąś z jeszcze mocniejszych linii biegnących stropem norweskiej jaskini, a takich nie brakuje… Królową Flatanger jest oczywiście Change 9b+ Ondry.

Pierwsze przejście Thor’s Hammer z 2012 roku należy do wspomnianego Adama Ondry. Czech połączył dwa pierwsze wyciągi większego projektu Magnusa Midtboe, a o powstałej w ten sposób drodze mówił wtedy tak: „Mogłoby to być łatwe 9b, ale poszło mi raczej szybko, udało mi się znaleźć lepsze patenty niż te, które wymyślił Magnus”.

Brunka
źródło: profil FB Alexa Megosa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum