19 sierpnia 2015 11:31

Akcja poszukiwacza na Elbrusie zawieszona?

Jak podaje RIA Novosti akcja poszukiwacza na Elbrusie została zawieszona ze względu na trudne warunki. Inne informacje biegną od organizatorów wyprawy koordynujących poszukiwania z Polski. Dotychczas odnaleziono ciała dwóch zaginionych Polaków (w tym kierownika wyprawy), które dzisiaj udało się przetransportować na dół do miejscowości Tereskoł. Los trzeciego wspinacza jest nieznany.

Elbrus

Elbrus

Zaginieni trzej wspinacze oddzielili się w niedzielę 16 sierpnia od reszty grupy (cała grupa liczyła 6 osób). Gdy ich towarzyszom nie udało się nawiązać z nimi kontaktu zaalarmowali służby i uruchomiono poszukiwania.

We wtorek rano wznowiono zawieszone z powodu złej pogody poszukiwania. Ciała dwóch wspinaczy (początkowo sądzono, że trzy) dostrzeżono ze śmigłowca na wysokości ok. 5400 metrów nad poziomem morza.

Ratownicy ewakuowali helikopterem ciała obu wspinaczy, poszukiwania trzeciego Polaka zostały zawieszone ze względu na złą pogodę – powiedział dzisiaj, 19 sierpnia, RIA Novosti szef zespołu ratowniczego Abdullah Gulijew.

Zaginieni Polacy należeli do Polskiego Klubu Alpejskiego, na stronach organizacji możemy dzisiaj przeczytać:

Z ogromnym żalem informujemy, że dziś rano pod szczytem Elbrusa znaleziono ciała dwóch Naszych Kolegów, w tym kierownika wyprawy. Jesteśmy w stałym kontakcie z grupą ratowników oraz z Rodzinami. Wciąż trwają poszukiwania trzeciej osoby. W akcji uczestniczą członkowie klubu: Igor Karabin oraz Denis Urubko. Do czasu ustalenia szczegółów, osobom postronnym nie będziemy przekazywali informacji. Łączymy się w smutku z Rodzinami Naszych Kolegów, jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Źródło: RIA Novosti, PKA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum