15 lipca 2015 11:30

Nina Williams w “klubie 8B”

Nie jest wielką tajemnicą, że Amerykanki na boulderach to ścisła światowa czołówka. Dwie z nich, Alex Puccio i młodziutka Ashima Shiraishi, mogą pochwalić się już problemami cenionymi na 8B+. Powoli do utytułowanych koleżanek dołącza Nina Williams (rocznik 1990).

(Nina Williams na "Ray of Light" 8B (fot. Beau Kahler)

Nina Williams na “Ray of Light” 8B (fot. Beau Kahler)

Przepustką to tzw. elity boulderujących pań było dla Niny Williams przejście problemu Ray of Light 8B w Rocklands. Pierwsze 8B dla Amerykanki, przy okazji dopiero pierwsze przejście kobiece. Ray of Light kosztowało Ninę osiem sesji i jak mówi – praca nad tak trudnymi przechwytami pozwoliła jej przełamać się mentalnie i uwierzyć we własne możliwości.

A możliwości Williams ma bardzo duże, co pokazała już w poprzednich sezonach, pokonując wiele wartościowych problemów. Wyróżnia się zwłaszcza słynne Trice 8A+ we Flagstaff Mountain autorstwa Jima Holloway’a z 1975 roku (powtórzone dopiero po 32 latach przez Carlo Traversiego).

„Co następne?” – dywaguje Amerykanka – „Kto wie! Chciałabym spróbować wszystkiego, dlaczego nie (…)”. Bariera mentalna została przełamana, co znaczy, że o przejściach Niny usłyszymy pewnie jeszcze wiele razy…

Brunka
źródło: www.8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum