Mnich – filmowy suplement po jednej z piękniejszych tatrzańskich ścian

W 2007 roku wydaliśmy “Mnich. Przewodnik Wspinaczkowy” autorstwa Andrzeja Marcisza, eksperta od jednego z słynniejszych tatrzańskich szczytów. Dzisiaj możemy zaprezentować swego rodzaju filmowy suplement do tego dzieła.

12topo_mnich

Przewodnik z 2007 roku to opracowanie wyjątkowe. Składa się z 8 plakatów, od dużych w rozmiarze 42 x 62 cm po mniejsze w formacie A4 oraz książeczki (32 str.), w której znajdziecie historię wspinaczkowej eksploracji Mnicha oraz spis wszystkich dróg i kombinacji na jego ścianach.

Andrzej Marcisz na Nosie Mnicha (fot. Tadeusz Grzegorzewski - Montano)

Andrzej Marcisz na Nosie Mnicha (fot. Tadeusz Grzegorzewski – Montano)

Trzy lata po wydaniu przewodnika Marcin Koszałka nakręcił nagradzany dokument “Deklaracja nieśmiertelności”, w który jednym z bohaterów jest właśnie Andrzej Marcisz a wiele scen wspinaczkowych nakręcono właśnie na Mnichu.

Andrzej Marcisz

Andrzej Marcisz

Podczas prac nad filmem powstało wiele wyjątkowych ujęć wspinaczkowych na wschodniej ścianie tego pięknego szczytu. Andrzej Marcisz postanowił, że nie powinny pozostać w archiwach, dlatego teraz możemy spore fragmenty tych pięknych tatrzańskich linii zobaczyć na filmie. Uwaga! Oglądanie może popsuć OSa! :)

To już trzeci film, który Andrzej przygotował dzięki materiałom z “Deklaracji nieśmiertelności”. Zapraszamy również do zobaczenia pierwszych dwóch części:

Przewodnik po Mnichu znajdziecie w księgarni wspinanie.pl.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum